Naujienų srautas

Lietuvoje2014.05.20 16:19

Jaunuoliai įvertinti Edinburgo hercogo apdovanojimais

Dešimtys jaunuolių iš visos Lietuvos įvertinti Edinburgo hercogo tarptautiniais apdovanojimais. Lietuva jau aštuntus metus dalyvauja šioje sporto, meno ir savanoriškos veiklos programoje, o nuo šių metų jos veiklą imsis koordinuoti pati.

Dešimtys jaunuolių iš visos Lietuvos įvertinti Edinburgo hercogo tarptautiniais apdovanojimais. Lietuva jau aštuntus metus dalyvauja šioje sporto, meno ir savanoriškos veiklos programoje, o nuo šių metų jos veiklą imsis koordinuoti pati.

Lietuva – viena iš maždaug 150 šalių dalyvaujančių lyderystės ir pilietiškumo ugdymo programoje „The duke of Edinburgh's International Award“. Per 50 metų veikianti ugdymo programa sukurta vieno vokiečių pedagogo ir Edinburgo kunigaikščio princo Filipo dar 1956-aisiais. Britų ambasadoje antradienį apdovanoti jaunuoliai sakėsi įgiję pasitikėjimo savimi, kritinio mąstymo, atkaklumo ir ryžto.

„Aš turėjau savus fakyrus, tuo domėjausi ir tą jaunimo centre dariau jau ketvirtus metus. Man sportas – lengvas dalykas“, – sakė Tautvydas Kazlauskas.

Programos Lietuvoje vadovai sako, kad kasmet į lyderystės ir ugdymo programą įsilieja vis daugiau jaunimo, mokyklų, šįmet pirmą kartą ketina bendradarbiauti ir darbdaviai, ieškantys aktyvių ir motyvuotų žmonių. Kasmet Lietuvoje programoje dalyvauja apie 80 žmonių, tačiau visame pasaulyje programa per metus paliečia apie milijoną jaunuolių.

„Pavyzdžiui, Gražiškių miestelyje, kur yra 500 gyventojų, ar programa įmanoma? Ten nėra jokios savanoriškos iniciatyvos, bet jaunimas atrado, kad gali padėti tvarkyti bibliotekos archyvą. Viena mergina pamatė, jog yra didelė alkoholizmo problema, ir vaikai neužimti, nes tėvai girti, todėl ji pradėjo organizuoti užimtumo veiklas“, – pavyzdžius vardijo jaunimo programos atstovas Žilvinas Mažeikis.

Pasirodo, kad šioje programoje aktyviausi – iš mažesnių miestų kilę jaunuoliai.

„Įdomu, kad aktyviausieji yra iš Panevėžio, Joniškio, Rokiškio. Šiuose miestuose programa veikia labiausiai ir ilgiausiai. Šiandien mes sakome, kad Vilnius ir Kaunas yra tie, kurie vejasi“, – pastebėjo nacionalinės jaunimo programos vadovė Inga Čėsnaitė.

Programos fondo generalinis sekretorius Johnas May`us sako, kad programa padeda atsiskleisti žinių siekiančiam jaunimui ir kad jis gali pasiekti ne tik diplomą su geriausiais įvertinimais, bet tuo pat metu įgyti daug daugiau.

„Tai – ne finansinė premija, tai tik ženkliukas ir sertifikatas. Saviškį gavau maždaug prieš 30 metų, bet jis darbdaviui sako: kad ir kokioje šalyje bebūtum, tu turi atitinkamos patirties, kurios darbdavys ir ieško. Verslas ieško ne tik aukštų balų, bet motyvacijos ir entuziazmo“, – pabrėžė J. May`us.

Programos atstovai pažymi, kad stojant į kai kuriuos pasaulio universitetus ir turint šį apdovanojimą pridedama papildomų balų, bendradarbiaujančios įmonės taip pat palankiau žiūri į jos dalyvius. O svarbiausia, pasak jaunuolių, kad darbo pokalbiai tampa nebaisūs, o įgytos žinios – tvirtu pamatu sėkmingai ateičiai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi