Naujienų srautas

Lietuvoje2014.05.20 09:49

Premjeras: reikia keisti ir Lietuvos, ir NATO gynybos koncepcijas

BNS 2014.05.20 09:49

Įvykiai Ukrainoje rodo, kad Lietuvai ir visai NATO reikia keisti gynybos koncepcijas, sako Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius.

Įvykiai Ukrainoje rodo, kad Lietuvai ir visai NATO reikia keisti gynybos koncepcijas, sako Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius.

„Ir dabar gynybos koncepcija po truputį yra peržiūrima. Aišku, apie tai per daug viešai nėra kalbama. Tačiau reikia pabrėžti, kad ne tik Lietuvos, bet ir NATO koncepcija turi būti peržiūrima. Pirmiausia tokiose šalyse kaip Lietuva, Latvija ir Estija, kurios turi pasienį su Rusija, pirmiausia tai turėtų būti akcentuojama dėl koncepcijos peržiūrėjimo“, – antradienį interviu LRT radijui sakė Vyriausybės vadovas.

Anot jo, Ukrainoje stebimas karas, kuriam niekas nesiruošė.

„Toks keistas tas karas, kuriame naudojama pirmiausia informacinė, vadinamoji minkštoji galia ir tik po to gali būti karinė galia. Tai verčia ženkliai peržiūrėti gynybinę koncepciją ir Lietuvoje, kartu su NATO“, – teigė premjeras.

Dėl Rusijos veiksmų Ukrainoje, kai buvo aneksuotas Krymas ir kurstomi kariniai veiksmai Rytų Ukrainoje, NATO sustiprino Baltijos šalyse vykdomą oro policijos misiją, į Lietuvą atsiųsta Jungtinių Valstijų sausumos pajėgų kuopa.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Saulius Skvernelis
LRT FAKTAI 16