Lietuvoje

2015.09.08 13:45

KT pradeda bylą dėl į rinkimų sąrašą grąžintų „darbiečių“

BNS 2015.09.08 13:45

Konstitucinis Teismas (KT) antradienį pradeda nagrinėti bylą dėl į Seimo rinkimų sąrašą grąžintų „darbiečių“.

Konstitucinis Teismas (KT) antradienį pradeda nagrinėti bylą dėl į Seimo rinkimų sąrašą grąžintų „darbiečių“.

KT imsis grupės parlamentarų prašymo pasisakyti dėl Seimo nutarimo, kuriuo į rinkimų sąrašą grąžinti iš jo anksčiau išbraukti balsų pirkimo skandale minėti Darbo partijos atstovai Živilė Pinskuvienė, Jolanta Gaudutienė, Jonas Pinskus bei Vytautas Gricius.

Parlamentarai į KT kreipėsi prašydami įvertinti, ar „darbiečių“ vietas rinkimų sąraše daugiau kaip pusė metų po rinkimų atstatęs Seimo nutarimas neprieštarauja Konstitucijai, valdžių padalijimo, teisinės valstybės bei atsakingo valdymo principams.

Praėjusių metų liepos 2 dienos nutarimu Seimas valdančiųjų balsais į Darbo partijos rinkimų sąrašą daugiamandatėje 2012 metų Seimo rinkimų apygardoje vėl įrašė keturis šios partijos atstovus, išbrauktus iš sąrašo dėl Seimo rinkimų įstatymo pažeidimo.

Ž. Pinskuvienė „darbiečių“ rinkimų sąraše įrašyta 23-ioje vietoje, J. Gaudutienė –  24-oje, J. Pinskus – 25-oje, V. Gricius – 35-oje. Parlamentarais jie taptų, jeigu kurie nors dabartiniai Seimo nariai, išrinkti pagal Darbo partijos kandidatų sąrašą, netektų mandato.

Taip pat Seimo priimtu nutarimu konstatuojama, kad minėti politikai nepažeidė Seimo rinkimų įstatymo.

Minėtus „darbiečius“ Seimas po rinkimų pažeidimus įvertinusio KT sprendimo išbraukė iš rinkimų sąrašo, tad trys iš jų neteko galimybės tapti parlamentarais.

Jie minėti balsų pirkimo skandale, tačiau baudžiamojoje byloje buvo tik liudytojai.

Skundą dėl Seimo rinkimų rezultatų nagrinėjęs KT buvo konstatavęs, kad Vyriausiajai rinkimų komisijai nustatant Darbo partijos kandidatų eilę buvo pažeistas Seimo rinkimų įstatymas. KT savo išvadoje pareiškė, kad Rinkimų komisija turėjo informacijos apie galimą balsų pirkimą minėtų kandidatų naudai, tačiau į ją neatsižvelgė.

Remdamasis KT sprendimu Seimas užpernai lapkričio 14 dieną buvo priėmęs sprendimą, kad Darbo partijos kandidatai Ž. Pinskuvienė, J. Gaudutienė bei J. Pinskus nėra išrinkti Seimo nariais. Jų vietas Seime užėmė kiti „darbiečių“ kandidatų sąrašo atstovai. Tačiau „darbiečių“ iniciatyva naujoji valdančioji dauguma reabilitavo minimus politikus ir grąžino juos į rinkimų sąrašą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.