Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

J. Olekas susitiko su JAV sausumos pajėgų sekretoriumi

ELTA 2015.09.08 13:45

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas su į Lietuvą dviem dienom atvykusiu JAV sausumos pajėgų sekretoriumi Johnu M. McHughu aptarė Lietuvai ir NATO svarbias regioninio saugumo aktualijas ir tolesnį Lietuvos gynybinį bendradarbiavimą su JAV.

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas su į Lietuvą dviem dienom atvykusiu JAV sausumos pajėgų sekretoriumi Johnu M. McHughu aptarė Lietuvai ir NATO svarbias regioninio saugumo aktualijas ir tolesnį Lietuvos gynybinį bendradarbiavimą su JAV.

J. Olekas padėkojo JAV sausumos pajėgų sekretoriui už itin spartų ir reikšmingą indėlį reaguojant į grėsmingą situaciją Ukrainoje, galinčią kelti grėsmes ir Baltijos šalių saugumui: dislokuotus papildomus JAV naikintuvus ir oro desantininkų kuopą.

JAV sausumos pajėgų sekretorius patikino, kad Lietuva yra labai svarbi, artima partnerė ir JAV tvirtai laikysis Šiaurės Atlanto sutarties 5-ojo – kolektyvinės gynybos – straipsnio ir kitų NATO įsipareigojimų.

Svečias lankėsi Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ lauko taktinėse pratybose „Juodoji strėlė 2014“ ir itin teigiamai įvertino bendrą Lietuvos ir JAV karių kovinį rengimą. Jis pabrėžė, kad bendradarbiavimas naudingas abiem pusėms ir kaip tik dabar JAV svarsto tolesnio bendradarbiavimo su Lietuva planus.

Ministras J. Olekas taip pat informavo JAV sausumos pajėgų sekretorių, kad Lietuva savo ruožtu suteiks atitinkamą infrastruktūrą ir treniruočių sąlygas atvykstantiems JAV kariams.

„Pasirašytas Lietuvos politinių partijų susitarimas, kuriuo iki 2020 m. krašto apsaugos finansavimą siekiama padidinti iki 2 proc. bendrojo vidaus produkto leis tęsti investicijas į mokymo infrastruktūrą ir priimančiosios šalies paramą“, – susitikime kalbėjo J. Olekas.

Viešėdamas Lietuvoje svečias taip pat lankėsi Rukloje, kur susitikęs su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadu generolu majoru Almantu Leika, „Geležinio Vilko“ brigados vadu pulkininku Raimundu Vaikšnoru ir Lietuvoje dislokuotos JAV 173-iosios oro desanto brigados vadu pulkininku Michaeliu L. Fosteriu aptarė JAV karių integravimo į bendrą Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų kovinį rengimą klausimus, apžvelgė vykstančias ir artėjančias bendras pratybas Lietuvoje ir užsienyje, kuriose, planuojama, dalyvaus ir Lietuvoje dislokuota JAV karių kuopa.

J. McHughas kaip JAV sausumos pajėgų sekretorius yra atsakingas už JAV sausumos pajėgų klausimus, susijusius su personalu, rezervo, ginkluotės ir techninės įrangos įsigijimais, ryšiais, finansų valdymu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi