Naujienų srautas

Lietuvoje2015.02.12 21:38

A. Kubilius: A. Skardžiaus komisijos išvados bus skundžiamos KT

BNS 2015.02.12 21:38

Seimo narių grupė ketina kreiptis į Konstitucinį Teismą su prašymų išaiškinti, ar Seimo laikinosios tyrimo komisijos, kuri aiškinosi buvusios Vyriausybės veiklą energetikoje, išvados neprieštarauja Konstitucijai.

Seimo narių grupė ketina kreiptis į Konstitucinį Teismą su prašymų išaiškinti, ar Seimo laikinosios tyrimo komisijos, kuri aiškinosi buvusios Vyriausybės veiklą energetikoje, išvados neprieštarauja Konstitucijai.

„Konstitucinio Teismo klausime paprasto dalyko – ar gali Seimas tvirtinti žinomai melagingas išvadas, ar tai atitinka konstitucinį teisinės valstybės principą, ar bet koks melas, net jei už jį balsavo dauguma Seimo narių, dėl to tampa tiesa, galų gale, ar yra kokių nors konstitucinių galimybių apsaugoti valstybę nuo valdžios pastangų propagandinį melą paversti oficialia valstybės politika“, – pirmadienį spaudos konferencijoje Seime pareiškė opozicijos ir konservatorių lyderis Andrius Kubilius.

Vėliau A. Kubilius BNS teigė, kad kreipimasis KT bus parengtas per šią savaitę.

Parlamentaras nesitiki, kad dėl tokio kreipimosi nutarimą galėtų priimti Seimas – tokiu atveju jis KT būtų svarstomas greičiau nei gavus paprastą Seimo narių grupės prašymą.

„Kaži ar Seimas priimtų tokį sprendimą (...) Pažiūrėsime dar, bet bijau, kad tai bus bergždžias darbas“, – abejojo A. Kubilius.

Laikinosios tyrimo komisijos, kuriai vadovavo socialdemokratas Artūras Skardžius, išvadas Seimas patvirtino balandį.

Seimas pritarė komisijos siūlymui suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo Klaipėdoje projektą, kai jis bus baigtas šių metų pabaigoje, audituoti Vyriausybės pasirinktiems auditoriams. Komisija atsisakė ankstesnių planų siūlyti SGD terminalo statybos aplinkybes tikrinti Viešųjų pirkimų tarnybai, Valstybės kontrolei bei prokurorams.

2013 metų birželį sudarytoje komisijoje dirbo 12 parlamentarų, iš kurių opozicijai priklauso keturi parlamentarai. Jie pateikė savo atskirąją nuomonę dėl komisijos išvadų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi