Lietuvoje

2012.09.05 15:05

I. Degutienė: Vyriausybė, pirkdama sraigtasparnius, elgiasi kaip geras šeimininkas

ELTA 2012.09.05 15:05

Vyriausybė, už renovacijai skirtus pinigus nusprendusi pirkti sraigtasparnius, elgiasi kaip geras šeimininkas, mano Seimo Pirmininkė Irena Degutienė.  

Vyriausybė, už renovacijai skirtus pinigus nusprendusi pirkti sraigtasparnius, elgiasi kaip geras šeimininkas, mano Seimo Pirmininkė Irena Degutienė.

Pasak parlamento vadovės, būtinybė pirkti sraigtasparnius niekam abejonių nekelia. Kita vertus, reikia pripažinti, kad renovacijai skirtos JESSICA programos lėšos buvo neefektyviai panaudotos.

„Buvo tikėtasi, kad bus pateikta daugiau paraiškų ir kad tie visi pinigai bus išnaudoti. Paraiškos buvo pateiktos mažesniu kiekiu, natūralu, kad galima prognozuoti, jog dalis pinigų nebus panaudota. Na, tai kaip ir geras šeimininkas, matydamas, kad tų pinigų lieka, o yra poreikis nupirkti sraigtasparnius ir reikia ieškoti lėšų, tai šiai dienai tuos nepanaudotus pinigus panaudos (...) sraigtasparnių pirkimui“, – „Žinių radijuje“ trečiadienio rytą kalbėjo I. Degutienė.

„Mums reikia patiems sau atsakyti į klausimą: ar pripažįstant, kad nepakankamai efektyviai ir greitai buvo sprendžiamas daugiabučių renovavimo klausimas, nepanaudotus pinigus grąžinti į Briuselį, ar panaudoti mums labai svarbiems dalykams, t. y. sraigtasparnių nupirkimui. Manau, kad šiandien Vyriausybė elgiasi kaip geras šeimininkas“, – pridūrė parlamento vadovė.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė yra pažėrusi kritikos Vyriausybės veiksmams daugiabučių renovavimo srityje. Tačiau šalies vadovė pažymėjo mananti, jog sprendimas renovacijos milijonus skirti sraigtasparnių pirkimui nėra teisingas, primena ELTA.

„Tikrai esu įsitikinusi, kad renovacijos programa šios Vyriausybės buvo sunkiausiai vykdoma ir blogiausiai vykdoma programa. Todėl jos sąskaita daryti kažką kitą tikrai nereikėtų“, – paprašyta pakomentuoti Vyriausybės sprendimą iš renovacijos programos JESSICA lėšų pirkti tris sraigtasparnius, žurnalistams sakė D. Grybauskaitė.

Prezidentė pažymėjo, jog poreikis sraigtasparniams yra neabejotinas, tačiau Vyriausybė esą ne vietoje ieško tam reikalingų lėšų.

„Norėčiau patvirtinti, kad tikrai sraigtasparnių reikia. Bet jiems rasti kitų (finansavimo) šaltinių tikrai reikėjo“, – pridūrė D. Grybauskaitė.

Premjeras Andrius Kubilius yra pareiškęs, kad sraigtasparniams pirkti lėšų bus ieškoma atsižvelgiant į tai, kaip bus vykdoma daugiabučių renovavimo programa, tačiau pabrėžia, kad galutinis sprendimas naudoti renovacijos programos JESSICA pinigus dar nepriimtas.

Sprendimas programos JESSICA lėšas kelia įtampą valdančiojoje koalicijoje. Konservatoriai su Premjeru A. Kubiliumi priešakyje teigia, jog sprendimas teisingas ir taip pavyks išsaugoti sunkiai panaudojamas renovacijai skirtas europines lėšas. Tuo tarpu liberalcentristai ir liberalai sprendimą vadina neteisingu ir ragina iš renovacijos programos pinigų neatiminėti.