Lietuvoje

2014.05.18 19:53

VRK: A. Zuoko reklamos transliuotojai pažeidė įstatymą

BNS 2014.05.18 19:53

Buvusio kandidato į prezidentus Artūro Zuoko reklaminio filmo rodymas agitacijos draudimo metu yra pažeidimas, sekmadienį posėdyje konstatavo Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

Buvusio kandidato į prezidentus Artūro Zuoko reklaminio filmo rodymas agitacijos draudimo metu yra pažeidimas, sekmadienį posėdyje konstatavo Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

„Mes pripažinome, kad buvo pažeisti įstatymo reikalavimai – buvo skleista politinė reklama draudžiamu laikotarpiu. Dėl baudos bus atskira kalba – ją skiria teismas“, – po posėdžio BNS sakė VRK komisijos vadovas Zenonas Vaigauskas.

Tačiau jis pripažino, kad ši reklama neturėjo esminės įtakos rinkimų rezultatams.

„Ji (transliuota reklama – BNS) nėra ta, kad turėjo esminės įtakos, tik ji skleista tuo laikotarpiu, kai nebuvo galima“, – teigė Z. Vaigauskas.

Pasak jo, dabar vienas iš komisijos narių, kaip numato įstatymas, gali surašyti Administracinės teisės pažeidimo protokolą ir kreiptis į teismą dėl baudos skyrimo. 

Per rinkimų į prezidentus pirmąjį turą VRK gavo du skundus, kad Vilniaus „Forum  Cinemas Vingis“ kino teatre rodytas reklaminis klipas. Skunduose teigiama, kad užsienio aktorius agitavo balsuoti už A. Zuoką. 

Už reklamų rodymo paslaugą kino teatrų tinkle pagal sutartį atsakinga agentūra „Cinemaadds“.

Bendrovė galės skųsti VRK sprendimą teismui. „Jeigu nori skųsti, gali skųsti“, – teigė Z. Vaigauskas.  

Įstatymai už draudžiamą agitaciją jos skleidėjams numato baudą nuo 1 iki 5 tūkst litų, jei pažeidimas pasikartoja, bauda gali siekti nuo 2 iki 10 tūkst. litų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.