Lietuvoje

2014.05.18 20:40

Lietuvos kariuomenės vado kalaviją laimėjo lietuvis riteris Artūras

Jūratė Anilionytė, LRT Televizijos laida „Panorama“, LRT.lt2014.05.18 20:40

Hanzos dienas ir miesto gimtadienį šventusiame Kaune netrūko renginių, o riteriai kovojo dėl Lietuvos kariuomenės vado kalavijo. Septintus metus rengiamą turnyrą po kelerių metų pertraukos laimėjo lietuvis.

Hanzos dienas ir miesto gimtadienį šventusiame Kaune netrūko renginių, o riteriai kovojo dėl Lietuvos kariuomenės vado kalavijo. Septintus metus rengiamą turnyrą po kelerių metų pertraukos laimėjo lietuvis.

Septintus metus rengiamo tarptautinio turnyro finalinėse kovose susitiko stipriausi – septyni Lietuvos ir Latvijos riteriai. Po minutę trunkančios kovos – atkakalios, prireikė ir medikų. Laimei, riterio trauma buvo nedidelė. Komisija vertina, kaip riteriai smūgiuoja ir ar jų smūgiai  mūšio lauke sužeistų priešą. Kovoje dėl Lietuvos kariuomenės vado kalavijo riterį Maksimilijaną iš Latvijos nugalėjęs lietuvis riteris Artūras sako, kad pergalę lėmė greitis ir jėga.

„Nuo vaikystės žavėjausi riteryste, mažiukas medinius kardus drožinėdavau, kapodavau krūmus ir panašiai. Užaugęs kitame lygyje jau galiu savo vaikystės pomėgį perteikti“, – pasakoja riteris Artūras.

Nugalėtojui įteiktas Lietuvos kariuomenės vado kalavijas nukaldintas pagal Vytauto Didžiojo karo muziejuje saugomą XIII amžiaus Lietuvos kario kalaviją.

„Atsipūčiau, palengvėjimą pajutau, kad kalavijas liko Lietuvoje, nes paskutinius keturis metus kalavijas išvažiuodavo iš Lietuvos, mūsų kaimynai išsiveždavo. Bet šitose kovose kaip ir sporte – nugali, aišku, stipriausias. Tikrai labai džiaugiuosi“, – teigia Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Arvydas Pocius.

Savaitgalį vykusiose „Kauno Hanzos dienose“, kurių tema – Viduramžiai, buvo galima pasimokyti senovės amatų, šokių, kaldinti monetas ar pagroti senovinais muzikos instrumentais. 

Šį savaitgalį Kaunas atšventė ir gimtadienį  – prieš 606 metus miestui Vytautas suteikė Magderburgo teisę.

Populiariausi

Rokas Masiulis

Lietuvoje

2020.07.03 11:58

Masiulis buvo numatęs LAKD vadovo atleidimą: aš jau nesu ministras, tai Andrejevą greičiausiai irgi pašalins Landsbergis: atleidimas – žingsnis atgal; atnaujinta 12.57

8
Kauno oro uostas

Lietuvoje

2020.07.03 17:46

SAM atnaujino duomenis, iš kurių šalių gali atvykti užsieniečiai: pokyčiai dėl Liuksemburgo pasikeitė rekomendacijos dėl Čekijos; atnaujinta 18.01

5