Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Atsinaujinanti Palanga atidarė sezoną

Tris dienas šurmuliuojanti Palanga garsiai paskelbė aktyviojo kurortinio sezono pradžią. Verslininkai teigia, kad šiemet viešbučiai ir kambarių nuomotojai kainų neturėtų didinti.

Tris dienas šurmuliuojanti Palanga garsiai paskelbė aktyviojo kurortinio sezono pradžią. Verslininkai teigia, kad šiemet viešbučiai ir kambarių nuomotojai kainų neturėtų didinti.

Anksti ryte pažadinęs miestą, popietę Palangos orkestras kurorto gyventojus ir svečius pakvietė į šventinį šurmulį. Iš mugės, kurioje savo gaminius siūlo tradicinių meistrų ir kulinarinio paveldo atstovai,šurmulys nusidriekia į J. Basanavičiaus gatvę. Nuo ryto čia svečiams buvo gaminami išskirtiniai patiekalai.

„Bus šventinis Samarkandų plovas. Čia tikra ėriena, ne avis, o jaunos avelės mėsa, ir pagal Uzbekistano receptą. Su ryžiais, su morkom, su razinom, su abrikosais patieksiu poilsiautojams ir atvykusiems į mūsų kurorto atidarymą“, – sako kavinės savininkas Klaidas Pakutinskas.

Verslininkai teigia, kad kainos šį sezoną išliko tokios pačios kaip ir pernai.Esą jų kelti neleidžia didelė konkurencija. Vien nakvynę siūlančių įvairių viešbučių Palangoje – apie 70. Šiemet duris atvėrė du nauji viešbučiai.

Kavinių savininkai sako,kad patiekalų kainos neturėtų didėti, jei jų nekels produktų tiekėjai.

Šį sezoną poilsiautojus Palanga pasitinka su daugybę naujovių. Tiesiamas aplinkkelis, atidarytas Kurhauzas, modernus sporto kompleksas, birželio viduryje bus baigtas renovuoti Gintaro muziejus, Birutės parkas.

„Plečiamas nemokamo interneto prieigos. Atidaryta vakar pėstiesiems alternatyvi Basanavičiaus gatvei Jūratės gatvė. Dar iki rugpjūčio mėnesio mes įrengsim te dainuojantį fontaną. Na,Palanga yra pasiruošusi, gelbėtojai dirba, miestas sutvarkytas.Laukiame turistų“, – sako Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Kurorto meras sako, kad poilsiautojų Palangoje netrūksta. Žmonės atvyksta ne tik iš įvairių Lietuvos kampelių, bet ir iš užsienio. Vasaros sezono pradžios šventę 11 valandą vakaro vainikuos muzikinis fejerverkas ties jūros tiltu.

„Šį vakarą bus pirotechnika pagal žinomą legendinį filmą „Karibų piratai“. Pagal tą melodiją tikrai bus įspūdingas fejerverkas“, – sako Nerijus Stasiulis, Palangos kultūros centro direktoriaus pavaduotojas.

Sekmadienis tradiciškai bus skirtas sporto mėgėjams. Vyks teniso, gatvės krepšinio, paplūdimio tinklinio varžybos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi