Lietuvoje

2014.05.17 16:34

D. Grybauskaitė kariuomenės šventėje: Lietuvos ginklas – vienybė

BNS, LRT.lt2014.05.17 16:34

Šeštadienį Vilniuje prie Baltojo tilto vyksta Kariuomenės ir visuomenės šventė, į sostinę grįžtanti po trejų metų pertraukos.

Šeštadienį Vilniuje prie Baltojo tilto vyksta Kariuomenės ir visuomenės šventė, į sostinę grįžtanti po trejų metų pertraukos. Sveikindama susirinkusius karius, miesto gyventojus ir svečius, Prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžė, jog stipriausias Lietuvos ginklas – vienybė.

„Šiandien susirinkome pademonstruoti galingiausią Lietuvos ginklą - vienybę. Kariuomenės ir visuomenės vienybę, visų Lietuvoje gyvenančių tautų, visų kartų vienybę. Lietuvos ir jos sąjungininkų bendrystę. Nuo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės iki pokario partizanų, nuo Baltijos kelio iki mūsų narystės NATO ir Europos Sąjungoje. Esame nepriklausomi, gerbiami ir stiprūs, nes esame vieningi", - sakė D. Grybauskaitė.

Prezidentė pakvietė visus prisidėti prie Lietuvos gynybos. „Kiekvienas iš mūsų, nuo karių iki valstybės vadovų, nuo trispalvę piešiančių darželinukų iki dorai dirbančių verslininkų, esame Lietuvos gynėjai. Sąžiningai dirbdami Lietuvos labui ir susitelkę esame išdidi ir nepalaužiama Lietuva", - kalbėjo Prezidentė.

Šventėje vyks dvi karinės operacijos. Viena jų – šiuolaikinės kariuomenės, o kita – partizaninės kovos inscenizacija, skirta paminėti 70 metų sukakčiai nuo pagrindinių partizaninių kovų pradžios.

Renginyje bus galima susipažinti ir su NATO sąjungininkais – britų ir lenkų kariais, vykdančiais NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse bei JAV kariais iš 173-osios oro desanto brigados.

Vidurdienį šventės pradžią paskelbė praskrendantys Lenkijos karinių oro pajėgų naikintuvai, virš Vilniaus specialiai šventės proga praskris ir Prancūzijos karinių oro pajėgų naikintuvai.

Po NATO sąjungininkų skrydžio iš istorinės patrankos paleistas šūvis.

Atidarymo ceremonijoje taip pat pasirodys Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai, parengę naują parodomąją programa su stilizuotomis salvėmis.

Šventėje veiks karinis miestelis, kuriame lankytojai galės susipažinti su visų rūšių Lietuvos kariuomenės pajėgomis .

Karines jūrų pajėgas atstovaus Povandeninių veiksmų komandos kariai, pristatysiantys išminavimo jūroje operacijas, naudojamą įrangą ir karinių laivų amuniciją.

Karinių oro pajėgų palapinėje įsikūrę NATO sąjungininkai šventės lankytojams papasakos apie savo profesiją, leis apžiūrėti aprangą ir kitą įrangą.

Taip pat bus galima susipažinti su gelbėjimo ir gelbėjimosi įranga, iš arčiau apžiūrėti Oro gynybos bataliono pristatytą raketų „Stinger“ paleidimo sistemą ir oro gynybos kompleksą.

Sausumos pajėgų kariai žada pristatyti visą pėstininkų ginkluotę ir kovos techniką – nuo pistoleto iki artilerijos pabūklo, nuo visureigio HMMWV iki šarvuočio M113. Sausumos pajėgoms atstovaus Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionas.

Palapinėse veiks ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų dienos stovykla, kurioje bet kuris norintis galės trumpam tapti kariu savanoriu. Laukia rikiuotės pratybos, šaudymo pozicijos, pirmosios medicinos pagalbos pamokos, informacijos perdavimas ryšių priemonėmis ir galimybė susipažinti su visa žygio amunicija.

Gedimino štabo batalionas surengs XIV a. riterių šarvų ekspoziciją ir leis juos pasimatuoti. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos palapinėje dalyviai galės išmėginti akies taiklumą tire ir įveikti greta įrengtą inscenizuotą minų lauką.

Specialiųjų operacijų pajėgų kariai taip pat supažindins su jų turima ginkluote, pajėgų naudojamomis transporto priemonėmis ir specialiąja narų, parašiutininkų ar kalnuotoje vietovėje veikiančių padalinių įranga.

Šventės vietoje palapinių miestelis šventės lankytojams atsidarys jau 10 val., todėl visi norintys iš anksto susipažinti su kariais ir padaliniais, kuriuose jie tarnauja, galės atvykti dar prieš šventės atidarymą.

Sekmadienį Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos minėjimo renginiai iš Vilniaus persikels į Minaičius (Radviliškio r.), kur bus pagerbti Lietuvos laisvės kovotojai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.