Lietuvoje

2012.05.29 15:44

Studentai galės gauti ir studijų stipendijas

LRT.lt2012.05.29 15:44

Valstybės nefinansuojamose vietose studijuojantys asmenys galės gauti studijų kainą padengiančią stipendiją. 

Valstybės nefinansuojamose vietose studijuojantys asmenys galės gauti studijų kainą padengiančią stipendiją.

Po bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas įstoję studentai galės gauti ne tik socialines bei paskatinamąsias, bet ir studijų stipendijas. Vyriausybė patvirtino Studijų stipendijų skyrimo ir mokėjimo tvarkos aprašą, reglamentuojantį šių stipendijų skyrimo ir mokėjimo tvarką įstojusiesiems į valstybės nefinansuojamas vietas nuo 2012-2013 mokslo metų. Ši stipendija bus skiriama visam studijų laikotarpiui.

Anot Vyriausybės spaudos tarnybos pranešimo, tai gera žinia tiems, kurie jau šiais metais pateks į mokamas vietas universitetuose ir kolegijose, tačiau pretenduoti į studijų stipendiją galės tik geriausiai besimokantieji – surinkę aukštus konkursinius balus bei labai gerai besimokantys. 

Studijų stipendija bus skiriama pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų programų studentams, kurie pagal geriausiai vidurinio ugdymo programą baigusiųjų eilės sudarymo tvarką bus surinkę aukščiausius konkursinius balus. Studijų stipendiją taip pat galės gauti 2012-2013 mokslo metais į valstybės nefinansuojamas vietas įstoję magistrantai ir doktorantai. 

Pakartotinai studijuojantieji pagal tos pačios arba žemesnės pakopos studijų programą, tęsiantys studijas doktorantūroje jau negalės pretenduoti į valstybės finansuojamą studijų vietą, jeigu daugiau nei pusę tų studijų laikotarpio bus gavę studijų stipendiją. Taip pat nustatyta, kad studentas, kuriam skirta studijų stipendija, neturi teisės pretenduoti į mokamų studijų kainos kompensaciją už tuos laikotarpius, už kuriuos buvo gavęs studijų stipendiją. 

Studijų stipendijas administruoja Valstybinis studijų fondas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.