Naujienų srautas

Lietuvoje2014.05.16 19:13

Šuns nuomos skelbimas pašiurpino gyvūnų mylėtojus

Gyvūnų mylėtojus ir kinologus ne juokais pašiurpino skelbimas, kuriame siūloma už 100 litų neribotam laikui išsinuomoti 10 metų sulaukusį šunį. Tokį skelbimą internete patalpino Širvintų rajone įsikūrusio auksaspalvių retriverių ir Berno zenenhundų veislyno „Mango šuo“ savininkė Lina Petrylienė.  „Jei jums ar jūsų vaikams patiks šuo, už tą šimtą litų jį galėsite pasiimti visam laikui. Jei nepatiks, galėsite grąžinti“, – anonimiškai pasiteiravus nuomos sąlygas komentavo Lina.

Gyvūnų mylėtojus ir kinologus ne juokais pašiurpino skelbimas, kuriame siūloma už 100 litų neribotam laikui išsinuomoti 10 metų sulaukusį šunį. Tokį skelbimą internete patalpino Širvintų rajone įsikūrusio auksaspalvių retriverių ir Berno zenenhundų veislyno „Mango šuo“ savininkė Lina Petrylienė.  „Jei jums ar jūsų vaikams patiks šuo, už tą šimtą litų jį galėsite pasiimti visam laikui. Jei nepatiks, galėsite grąžinti“, – anonimiškai pasiteiravus nuomos sąlygas komentavo Lina.

Jei norėtumėte auksaspalvį retriverį pasiimti savaitgaliui ir, pavyzdžiui, savo vaikams padaryti gimtadienio staigmeną, užtektų ir 50 litų. Tačiau paklausta, ar atvežtų šunį į Vilnių, moteris tikino, kad tai darytų tik už papildomą mokestį.

Nors šuniui jau dešimt metų, šuns savininkė tikina, kad ji vis dar žaisminga ir linksma. „Ji buvusi veisimui skirta kalė, kuri praėjo parodas ir jau savo karjerą baigė“, – aiškino Lina. Moteris tikino, kad šunų nuoma sėkmingai vykdoma Japonijoje, todėl tokią paslaugą sumanė teikti ir Lietuvoje.

„Manau, kad žmonėms tokia nuoma reikalinga“, – „verslo“ perspektyvas aiškino moteris.

Su vaikais šis senas šuo sutaria puikiai – vaikai gali šunį glostyti ir visaip kaip tampyti. „Šuo – nė krust, tyli, kenčia“, – stebino Lina, tikindama, kad šuo jokio streso nepatirs net ir staiga atsidūrusi nepažįstamų žmonių kompanijoje.

Paklausta, kada šunį reiktų grąžinti, moteris tvirtino: „Kai nusibos ir pajusite, kad nebereikia, tada ir galėsite grąžinti. O jei labai patiks – galėsite pasiimti visam laikui“.

Gyvūnų mylėtojai – pakraupę

Apie tokį skelbimą sužinojusi Lietuvos kinologų draugijos atstovai ir gyvūnų gerovės sergėtojai pašiurpo. „Tai yra baisu. Draugija į tai reaguoja labai neigiamai“, – šokiruota portalui lrytas.lt kalbėjo Lietuvos Kinologų draugijos atstovė Aurelija Staskevičienė.

Jos manymu, taip elgtis – išnuomoti šunį – yra nežmoniška. „Tai savotiškas šuns atsikratymas, nurašymas. Savininkai negalvoja, ką patirs šuo“, – kalbėjo ji.

Gyvos būtybės nuoma – tai ne mikroautobuso ar karučio nuoma. Tokia veikla šiam veislynui, anot A. Staskevičienės, paprastai nepasibaigs.

„Jei šunį dovanoji, tai dovanoji, tačiau nuoma už tam tikrą pinigų sumą – jau prasilenkia su sveiku protu“, – teigė A. Staskevičienė.

Portalui lrytas.lt susisiekus su Lietuvos retriverių mylėtojų klubo prezidente  Daiva Strepetkaite, ji teigė žinanti, kad šunų nuoma egzistuoja užsienyje. Tačiau tai, kad ir Lietuvoje atsirado tokia paslaugą teikiančių asmenų, ją kaip reikiant šokiravo: „Tai yra baisu. Aš savo šuns nieku gyvu nenuomočiau niekam ir šitaip nesielgčiau“.

Anot D. Strepetkaitės, veislynas „Mango šuo“ nepriklauso Lietuvos retriverių mylėtojų klubui, mat veislyno savininkė L. Petrylienė nesutiko vykdyti griežtų šunų veisimo sąlygų, todėl veislynas netapo klubo nariu.

Tačiau, pasirodo, veislynas  „Mango šuo“ priklauso Vilniaus miesto šunų mylėtojų bendrijai. Susisiekus su bendrijos sekretore Ana Ivanova, ji portalui lrytas.lt patvirtino, kad toks elgesys – „neetiškas gyvūno atžvilgiu“. Anot jos, kitos savaitės pradžioje bus svarstomas L. Petrylienės veislyno likimas bei tolimesnė narystė bendrijoje.

Pasibaisėjimo tokiu neatsakingu L. Petrylienės elgesiu su gyvūnu neslėpė ir nevyriausybinės organizacijos „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ vadovė Beatričė Vaitiekūnaitė.

„Ši veikla prieštarauja gyvūnų gerovei“, – sakė B. Vaitiekūnaitė. Vien tai, kad šuo gali būti tampomas vaikų ir visa tai gali ramiai iškęsti, atspindi, ką jaučia šuo.

„Gyvūnas, jei mokėtų kalbėti, labai abejoju, kad sutiktų būti išnuomotas“, – portalui lrytas.lt teigė B. Vaitiekūnaitė.

Neredaguotas šuns nuomos skelbimas atrodo taip:

„Jūsų vaikas be galo nori šuniuko, tačiau niekas nežino, kiek šis noras truks. Įsigijus brangų kilmingą augintinį, prisiimate įsipareigojimus jį prižiūrėti maždaug 10 metų. O jeigu jis taps nebereikalingas jūsų greit augančiai atžalai? Jeigu nusibos jį vedžioti, pastebėsite, kad kuris nors šeimos narys alergiškas gyvūnams. Įsitikinkite, kad taip nebus.

Siūlome, prieš įsigyjant mažą išsvajotą augintinį, pabandyti atsivešti į šeimą puikaus charakterio, stabilios psichikos jau suaugusią Auksaspalvę retriverę. Kalytė sterilizuota, skiepyta, sveika, nekanda, labai lengvai pripranta prie naujų žmonių ir namų. Gali gyventi lauke arba namuose. Tegu pagyvena pas jus savaitę, dvi , mėnesį, kol įsitikinsite, kad tokio šuniuko jums tikrai reikia.  Gal šuniukas pralinksmins vaiko gimimo dieną? Atostogas?

Gal gyvenate vienas ir neturite kompanjono pasivaikščioti paupiu tik vasarą? Priimtini visokie variantai.

Kaina: 100 Lt“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi