Lietuvoje

2014.05.15 19:22

I. Kačinskaitė-Urbonienė apie abejonių sukėlusį pervedimą: tai yra šeimos reikalas

Reda Gilytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2014.05.15 19:22

Seimo opozicijai abejonių kelia 24 metų Seimo Pirmininkės patarėjos pervesti 40 tūkstančių litų Europos Parlamento (EP) rinkimams. Abejojama, ar jauna politikė gali turėti tokią sumą pinigų. Vyriausioji rinkimų komisija teigia pažeidimo neįžvelgusi.

Seimo opozicijai abejonių kelia 24 metų Seimo Pirmininkės patarėjos pervesti 40 tūkstančių litų Europos Parlamento (EP) rinkimams. Abejojama, ar jauna politikė gali turėti tokią sumą pinigų. Vyriausioji rinkimų komisija teigia pažeidimo neįžvelgusi.

Į EP kandidatuojanti Seimo pirmininkės patarėja Ieva Kačinskaitė-Urbonienė į EP Darbo partijos rinkimų kampanijos sąskaitą pervedė 40 tūkstančių litų. Tuo metu 24 m. politikės turto deklaracija gana kukli, pernai ji deklaravo neturinti santaupų. Per mėnesį uždirba apie 5 tūkstančius litų neatskaičius mokesčių.

„Toliau tęsiama ta pati veikla, tai yra neapskaityti pinigai, kurių neperveda tiesiai į partijos kasą, pervedami tiesiog duodant žmonėms, tada jie perveda kaip savo į rinkimų sąskaitą. Tai yra akivaizdi apgaulė“, – teigė Seimo Tėvynės sąjungos-Krikščionių demokratų frakcijos narė Rasa Juknevičienė.

„Šiuo atveju manau, kad VMI turėtų atidžiai detaliai ištirti tokius atvejus, nes atrodo keista ir įtartin, kai žmonės, turėdami santykinai nedideles pajamas, perveda partijai tokias dideles sumas“, – stebėjosi Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis.

Pati I. Kačinskaitė-Urbonienė teigia, kad nereikėtų čia įžvelgti kriminalo. Esą dalyvauti rinkimuose reikalingos lėšos.

„Šiuo metu nenoriu labai detalizuoti, tai yra šeimos reikalas. [...] Neprivalo apie šeimą žinoti visi Lietuvos gyventojai, tai, kas yra privaloma, atsakingos institucijos patikrins, visi galės viską žinoti“, – teigė Seimo Pirmininkės patarėja I. Kačinskaitė-Urbonienė.

Darbo partijos įkūrėjas Viktoras Uspaskichas atmeta bet kokias abejones dėl galimai neskaidraus finansavimo.

„Gi gauna atlyginimą visa kita, pažiūrėkit, kaip gali [Zigmantas] Balčytis, turėdamas pajamų pusę milijono, sąskaitoje turi du su puse milijono. Taip ir čia viskas yra natūraliai, tvarkingai. Jeigu žmogus kandidatuoja, jis rūpinasi savo finansavimu“, – aiškino Darbo partijos įkūrėjas V. Uspaskichas.

Vyriausioji rinkimų komisija teigia pretenzijų I. Kačinskaitei-Urbonienei neturinti.

„Ji yra kandidatė, kandidatė gali paaukoti sau 20 vidutinių darbo užmokesčio dydžio sumą, tai yra apie 43 tūkst. litų. Tuomet nėra reikalavimo, kad neviršytų 10 proc. praėjusiais metais deklaruotų pajamų, sistema tikrina visų kandidatų, ne tik kandidatų, bet visų, kuriuos iždininkas įveda į mūsų sistemą, ar tos sąlygos įvykdytos. I. Kačinskaitės-Urbonienės įvykdytos“, – aiškino Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas.

Mokesčių inspekcija neatskleidžia, ar domisi I. Kačinskaitės-Urbonienės pinigų kilme. Pasak jos atstovės, inspekcija analizuoja visų mokesčių mokėtojų, taip pat ir politikų duomenis. O mokestiniams patikrinimams atrenka tuos, kurių didžiausias rizikingumas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.