Lietuvoje

2014.05.15 09:59

Seimas spręs, ar uždrausti nepilnamečiams pirkti energinius gėrimus

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2014.05.15 09:59

Seimas ketvirtadienį ketina apsispręsti dėl Maisto įstatymo pataisų, kuriomis siūloma uždrausti nepilnamečiams pirkti energinius gėrimus.

Seimas ketvirtadienį ketina apsispręsti dėl Maisto įstatymo pataisų, kuriomis siūloma uždrausti nepilnamečiams pirkti energinius gėrimus.

Taip pat siūloma energinių gėrimų pakuotes ženklinti perspėjimu nevartoti su alkoholiniais gėrimais.

Įstatymo projekte teigiama, kad energiniuose gėrimuose esantis kofeino kiekis dažnai tris, kartais net ir dešimt kartų viršija gaiviuosiuose gėrimuose esantį kiekį. Paprastai puodelyje kavos kofeino yra apie 50 miligramų, o kai kuriuose energiniuose gėrimuose kofeino gali būti tiek, kiek jo yra 6–9-iuose kavos puodeliuose.

Pasak tokių siūlymų priešininkų, Lietuva yra pirmoji šalis, raginanti įvesti tokius apribojimus; be to, jaunimas turi ir didesnių bėdų – tokių, kaip alkoholio vartojimas ir rūkymas.

Gydytojai perspėja, kad energiniuose gėrimuose esantis kofeinas daro didžiulę įtaką širdies kraujagyslių sistemai, smarkiai aktyvina širdies veiklą, dėl to gali kilti širdies skausmų, paauglius ar suaugusiuosius gali ištikti net miokardo infarktas, vaikams gali išsivystyti hiperaktyvumas.

Populiariausi

Karantinas Lietuvoje
8

Lietuvoje

2021.02.28 09:22

COVID-19 Lietuvoje: tęsiasi protrūkiai Visagine, nauji atvejai šalies ligoninėse, rusena židiniai įmonėse ir darželiuose

per parą – 356 COVID-19 atvejai, mirė dar 9 žmonės; atnaujinta 11.00
8