Naujienų srautas

Lietuvoje2014.05.15 09:55

Seimas svarstys pensijų kompensavimo tvarką

BNS 2014.05.15 09:55

Seimas ketvirtadienį toliau svarstys, kaip turėtų būti kompensuojamos per krizę sumažintos senatvės ir invalidumo pensijos. 

Seimas ketvirtadienį toliau svarstys, kaip turėtų būti kompensuojamos per krizę sumažintos senatvės ir invalidumo pensijos. 

Nors projektą svarstę parlamentiniai komitetai ir parlamentarai jokių esminių pataisų nepateikė, Seimo vicepirmininkas Algirdas Sysas BNS tvirtino, kad įstatymo priimti nebus skubama, nes Socialinių reikalų ir darbo komitetas siūlo kitą kompensacijoms reikalingų lėšų šaltinį, negu buvo pateikusi Vyriausybė.

Komitetas mano, kad 2015 ir 2016 metais senatvės ir invalidumo pensijos turi būti kompensuojamos iš „Sodrai“ skirtų valstybės biudžeto tikslinių asignavimų.

„Tai reikia nuspręsti svarstant tų metų biudžetus, o ne iš anksto. Mes čia parašom, o pinigų gali nebūti. Ir tie patys Seimo nariai, kurie šiandien balsuos už tokį variantą, tada balsuos kitaip“, – teigė A.Sysas.

2014 metais kompensacijoms būtų naudojamos viršplaninės „Sodros“ lėšos – dėl to niekas nesiginčija.

Seime pradėta svarstyti per krizę sumažintų senatvės ir invalidumo pensijų kompensavimo tvarka numato, kad išmokos bus pradėtos mokėti šių metų ketvirtąjį ketvirtį. Jų laukia 485 tūkst. žmonių, o kompensacijoms reikės apie 450 mln. litų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi