Lietuvoje

2014.05.14 13:16

Nesusirinkus seimūnams, nukėlė prokuratūros ataskaitos svarstymą

BNS 2014.05.14 13:16

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas (TTK) trečiadienį planavo svarstyti prokuratūros praėjusių metų veiklos ataskaitą, tačiau posėdis neįvyko nesusirinkus kvorumui.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas (TTK) trečiadienį planavo svarstyti prokuratūros praėjusių metų veiklos ataskaitą, tačiau posėdis neįvyko nesusirinkus kvorumui.

Iš 8 komiteto narių į posėdį laiku atėjo trys – komiteto pirmininkas socialdemokratas Julius Sabatauskas, konservatorė Vilija Aleknaitė Abramikienė ir liberalas Vitalijus Gailius. Kaip BNS sakė komiteto pirmininkas J. Sabatauskas, ataskaita bus perkelta kitam posėdžiui, o kvorumo trūkumą sakė siejantis su Europos Parlamento rinkimų politine kampanija, kuria užsiėmę parlamentarai.

Taip pat komiteto vadovas pažymėjo, jog po Konstitucinio Teismo išaiškinimo dėl prokuroro nepriklausomumo prokuratūros veiklos ataskaita būsianti informacijos išklausymas, Seimui nutarimo projektas dėl jos nebus teikiamas.

Viena TTK narių, oficiali „Drąsos kelio“ frakcijos seniūnė Neringa Venckienė posėdžių nelanko jau daugiau kaip metus, kai, Seime panaikinus jos teisinę neliečiamybę, išvyko į užsienį, Konstitucinis Teismas kitą savaitę pradeda jos apkaltos bylą.

Kitas TTK narys teisingumo ministras socialdemokratas Juozas Bernatonis trečiadienį ministerijoje surengė spaudos konferenciją. Ministrų pareigas einantiems parlamentarams posėdžių lankymas pagal Seimo statutą yra neprivalomas.

Taip pat komiteto posėdyje nedalyvavo „darbiečiai“ Vytautas Gapšys bei Valdas Skarbalius ir konservatorius Stasys Šedbaras. „Darbietis“ V. Gapšys BNS sakė turėjęs susitikimą ir vėlavęs į posėdį, tačiau pakeliui sulaukęs žinutės, kad jis jau atšaukiamas. „Tiesiog fiziškai nespėjau į posėdį, turėjau kitą susitikimą, o pakeliui į Seimą gavau žinutę, kad posėdis neįvyko. Esu vienas pavyzdingiausiai komiteto posėdį lankančių Seimo narių, turbūt pirmas kartais kai nedalyvauju, ir ne kartą teko gelbėti kvorumą, o šiandien netyčia taip atsitiko“, – sakė Seimo narys.

Konservatorius S. Šedbaras BNS sakė vėlavęs į posėdį dėl medicininių procedūrų, apie tai įspėjęs komiteto pirmininką. „Aš planavau dalyvauti posėdyje, tik prisijungti vėliau, dėl atliekamų medicininių procedūrų, buvau apie tai įspėjęs komiteto pirmininką“, – sakė konservatorių atstovas. Su „darbiečiu“ V. Skarbaliumi BNS telefonu susisiekti nepavyko.

Pernai apsvarstęs 2012 metų prokuratūros veiklos ataskaitą Seimas jai nepritarė. Parlamente tuomet kilo iniciatyvos dėl generalinio prokuroro D. Valio atleidimo, bet ginčas persikėlė į Konstitucinį Teismą. Šis išaiškino, kad Seimas negali iš generalinio prokuroro reikalauti ataskaitos, kuriai reikėtų parlamento ar Vyriausybės pritarimo, nes tai prieštarauja prokuroro nepriklausomumui.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.