Lietuvoje

2012.09.04 14:07

Pajudėjo užstrigusi Alytaus miesto centro rekonstrukcija

Rūta Lankininkaitė, LRT TV naujienų tarnyba2012.09.04 14:07

Rudeniop pagaliau pajudėjo prieš pusmetį įstrigusios Alytaus miesto Rotušės aikštės rekonstrukcijos darbai. Jie turi būti baigti iki metų pabaigos, nes projektas finansuojamas Europos sąjungos lėšomis, iki tol tikimasi, kad pavyks sutvarkyti aplinkines miesto centro gatves. Iš naujo rekonstrukcijos darbų vykdytojo tikimasi spartaus ir kokybiško darbo, praneša LRT TV Naujienų tarnyba.

Rudeniop pagaliau pajudėjo prieš pusmetį įstrigusios Alytaus miesto Rotušės aikštės rekonstrukcijos darbai. Jie turi būti baigti iki metų pabaigos, nes projektas finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis. Iki tol tikimasi, kad pavyks sutvarkyti aplinkines miesto centro gatves. Iš naujo rekonstrukcijos darbų vykdytojo tikimasi spartaus ir kokybiško darbo, praneša LRT TV Naujienų tarnyba. 

Alytaus miesto Rotušė aikštės rekonstrukcija sustojo pernai gruodį, kai statybos bendrovė „Luidas“, klojusi grindinį ir Gedimino prospekte, bankrutavo. Palikusi Dzūkijos sostinės pagrindinėje aikštėje broką – suklypusias trinkeles, nebaigė darbų už pusantro milijono litų. 

Paliktas brokas įvertintas daugiau nei puse milijono. Europos Sąjunga Rotušės rekonstrukcijai  – naujam grindiniui, apšvietimui ir fontanui – įrengti skyrė daugiau nei tris milijonus litų. Anot mero, ne visada reikėtų vadovautis kriterijumi, kad konkursus laimi žemiausią kainą pasiūlę rangovai, nes pigiausias – ne visada geriausias.

„Visos problemos užsitęsė ir vos sutelpam į terminus, nes reikia įsisavinti Europos Sąjungos lėšas. Padaryti pigiai – ne vienintelis kriterijus. Juk yra tokia lietuvių liaudies patarlė: „pigią mėsą šunys ėda“, – sako Alytaus miesto meras Jurgis Krasnickas.

„Kalbant apie tai, kas yra teisiškai atsakingas, tai didžiausia kaltė tenka techninių darbų prižiūrėtojui ir rangovui. Jie dirbo nekokybiškai, nors parengtuose dokumentuose deklaravo, kad darbai yra atlikti“, – teigia Alytaus miesto savivaldybės Statybos ir projektavimo sk. vedėjas Sigitas Stumbras.

Rotušės aikštės ir aplinkinių gatvių rekonstrukcijas dabar  vykdo Alytaus statybos bendrovė. Todėl tikimasi, kad jie darbus atliks laiku ir kokybiškai.

„Sutartis pasirašyta rugpjūčio mėnesį. Šiandien daug darbų jau padaryta. Užbaigti darbai yra kokybiški ir atlikti sparčiai“, – tvirtina S. Stumbras. 

„Paskutinis darbų užbaigimo terminas yra gruodžio 20 diena. Nebent būtų labai blogi orai ir negalima būtų dirbti. Tada darbai kuriam laikui gali būti sustabdyti. Manau, kad Naujuosius metus švęsime, eglutė bus naujoje rekonstruotoje aikštėje“, – sako miesto meras J. Krasnickas.

Alytaus miesto vadovai žada, kad jeigu kils nors menkiausias įtarimas, kad rekonstrukcijos darbai atliekami nekokybiškai, bus samdomi ekspertai, kad nebūtų prarastos  ES lėšos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt