Naujienų srautas

Lietuvoje2014.05.13 11:58

Seimas nesvarstys V. Uspaskicho teisinės neliečiamybės klausimo

ELTA 2014.05.13 11:58

Antradienio Seimo plenarinio posėdžio darbotvarkėje nebeliko nutarimo projekto, siūlančio iki gegužės 30 d. pratęsti laikinosios tyrimo komisijos, spręsiančios dėl Seimo nario Viktoro Uspaskicho teisinės neliečiamybės, darbą.

Antradienio Seimo plenarinio posėdžio darbotvarkėje nebeliko nutarimo projekto, siūlančio iki gegužės 30 d. pratęsti laikinosios tyrimo komisijos, spręsiančios dėl Seimo nario Viktoro Uspaskicho teisinės neliečiamybės, darbą.

Konservatorių pasiūlymas įrašyti šį klausimą į darbotvarkę nesulaukė pritarimo. Už tai balsavo tik 34 Seimo nariai, prieš buvo 22, susilaikė 48 parlamentarai.

Antradienio Seimo darbotvarkės projekte buvo numatyta svarstyti komisijos darbo pratęsimą po Vyriausybės veiklos ataskaitos svarstymo.

Seimo opozicija yra įsitikinusi, šis klausimas yra vilkinamas, siekiant sulaukti gegužės 25 d., tai yra Europos Parlamento rinkimų.

Komisija turėjo baigti darbą iki balandžio 4-osios. Nespėjus to padaryti, komisijos pirmininkas Petras Gražulis prašė Seimo pratęsti jos darbą iki balandžio 18 d.

Komisijai prireikė papildomo laiko, nes nutarta pateikti paklausimus Teisėjų tarybai, generaliniam prokurorui ir teismui. Taip pat komisija nutarė paprašyti atlikti dar vieną V. Uspaskicho išsakytų žodžių lingvistinę ekspertizę.

Balandžio 1 d. komisija išklausė V. Uspaskichą ir prokurorus.

Komisijoje dirba 12 Seimo narių: Arvydas Anušauskas, Arūnas Dudėnas, Petras Gražulis, Zbignevas Jedinskis, Sergejus Jovaiša, Algis Kašėta, Orinta Leiputė, Raimundas Markauskas, Antanas Nesteckis, Darius Ulickas, Jonas Varkala, Pranas Žeimys.

Generalinis prokuroras Darius Valys kreipėsi į Seimą, prašydamas leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn Seimo narį V. Uspaskichą.

Ikiteisminis tyrimas dėl nepagarbos teismui pradėtas, kai pernai liepos 28 d. šis Seimo narys Vilniaus oro uoste atsakydamas į žurnalistų klausimus pasisakė apie Vilniaus apygardos teismo teisėjus, priėmusius apkaltinamąjį nuosprendį vadinamojoje Darbo partijos byloje.

Prokurorų vertinimu, ikiteisminio tyrimo medžiagoje yra surinkta pakankamai duomenų, leidžiančių manyti, kad savo veiksmais V. Uspaskichas galimai parodė nepagarbą teismui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi