Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Prezidentė: balsus surinkau, nes manimi pasitiki žmonės, o ne dėl reklamos

BNS2015.09.08 13:45

Antros kadencijos siekianti šalies vadovė Dalia Grybauskaitė sako turinti ribotas galimybes vykdyti politinę kampaniją, ir dėl einamų pareigų, ir dėl ribotų resursų, nes priešingai nei partijų keliami kandidatai neturi partijos finansinės paramos. Prezidentė taip pat užsiminė apie galimus pokyčius Vyriausybėje bei padėti VSD.

Antros kadencijos siekianti šalies vadovė Dalia Grybauskaitė sako turinti ribotas galimybes vykdyti politinę kampaniją, ir dėl einamų pareigų, ir dėl ribotų resursų, nes priešingai nei partijų keliami kandidatai neturi partijos finansinės paramos. Prezidentė taip pat užsiminė apie galimus pokyčius Vyriausybėje bei padėti VSD.

Taip antradienį interviu Žinių radijui D.Grybauskaitė atsakė į klausimą, ar prieš antrąjį rinkimų turą bus pokyčių jos agitacinėje kampanijoje. „Aš praktiškai surinkau šiuos balsus dėl to, kad manimi pasitiki žmonės, o ne dėl to, kad buvo didelė reklama“, – pažymėjo šalies vadovė.

„Nepriklausomi kandidatai negauna finansavimo iš biudžeto, ir politinių partijų atstovai gai panaudoti net 2,6 mln., ir ponas Z.Balčytis jau beveik du milijonus panaudojo iš partijos biudžeto lėšų savo rinkiminei kampanijai, aš tokių galimybių neturiu, nes esu nepriklausoma, ir įstatymai nenumato tokių galimybių“, – kalbėjo antros kadencijos siekianti D.Grybauskaitė.

Vertindama savo konkurentą antrajame rinkimų rate socialdemokratą Zigmantą Balčytį prezidentė sutiko, kad jų keliami strateginiai tikslai yra panašūs, tačiau savo poziciją sakė esant ryžtingesnę Rusijos atžvilgiu.

„Strateginės valstybės vystymosi kryptys yra panašios, bet kaip pasiekti tuos tikslus, be jokios abejonės, skirsis, ir ypač paaštrėjus išorinei situacijai, kai matome globalius iššūkius, ir iš rytinių kaimynių, kai matome karines grėsmes, pratybas, agresijos demonstravimą, be jokios abejonės, mano pozicija yra ryžtingesnė, aš esu už Lietuvos apginamumą, kariuomenės stiprinimą, ir kad niekas Lietuvos nestumdytų, ir kad Lietuva neparsidavinėtų už sviestą ar pieną“, – sakė D. Grybauskaitė.

Sekmadienį per pirmąjį prezidento rinkimų turą prezidentė D.Grybauskaitė surinko 46 proc. balsų, už Z.Balčytį balsavo apie 14 proc. balsavusių Lietuvos piliečių.

Jie susirungs antrajame prezidento rinkimų ture, kuris gegužės 25 dieną vyks kartu su rinkimais į Europos parlamentą.

Dėl pokyčių Vyriausybėje po rinkimų: jie nebus radikalūs

D. Grybauskaitė sako, jog po rinkimų jos sėkmės atveju pokyčių Vyriausybėje gali būti, bet jie neturėtų būti radikalūs.

„Po rinkimų vyktų ne naujos Vyriausybės formavimas, o įgaliojimų grąžinimas, tai šiek tiek kita forma, kur prezidento galios truputį ribotos, čia viskas priklausys nuo valdančiosios daugumos, ar ji išliks tokia pati, o aš pagal Konstituciją labiau galėsiu įtakoti pačių ministrų paskyrimą, bet čia taip pat, dėl to, kad tai tik įgaliojimų grąžinimas, o ne naujos Vyriausybės formavimas, tos galios ne tokios didelės. Bet manau, kad natūraliai kai kas keisis, nes gali ir į Europos Parlamentą patekti kai kurie ministrai, ir taip toliau. Kai kokių pokyčių gali būti, bet jie nebus radikalūs“, – antradienį interviu Žinių radijui sakė prezidentė.

Klausiama, ar išrinkta antri kadencijai planuotų pakeitimus savo komandoje, D. Grybauskaitė atsakė, kad „kai kurie pokyčiai bus“, bet dalis žmonių turėtų likti.

„Be jokios abejonės, būtina ir derinti patirtį, ir naujų idėjų reikia, manau, kad kai kurie pokyčiai bus, bet nemanau, kad viską reikėtų šluoti arba valyti, ir dalis žmonių greičiausiai liks“, – sakė D. Grybauskaitė.

Dėl VSD reikės spręsti iš karto po rinkimų

Antros kadencijos siekianti šalies vadovė D. Grybauskaitė sako nesanti patenkinta prokuratūros ir Valstybės saugumo departamento (VSD) darbu, pastarojoje institucijoje pokyčius žada iškart po rinkimų.

„Aš kabėjau apie VSD ir prokuratūrą, nes tai pareigūnai, kurie mano skiriami“, – interviu Žinių radijui klausiama, kodėl vadovai tebeina pareigas, nors ji kritikuoja šių institucijų veiklą, sakė D. Grybauskaitė, – „Abu vadovai 2009 m. ir 2010 m. buvo pakeisti, ir padariau išvadas, kad vien vadovų kaitos nepakanka, nes yra struktūrinės problemos ir reikalingos gilesnės reformos“.

„Todėl buvo inicijuota prokuratūros reforma, o dėl VSD reikės spręsti iš karto po rinkimų“, – sakė D. Grybauskaitė.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.