Lietuvoje

2014.05.12 19:21

D. Grybauskaitė: rezultatas yra geras

BNS2014.05.12 19:21

Antrosios kadencijos siekianti Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį sakė gerai vertinanti rinkimų rezultatus, kuriuose ji smarkiai aplenkė konkurentus, bet neužsitikrino pergalės pirmajame ture.

Antrosios kadencijos siekianti Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį sakė gerai vertinanti rinkimų rezultatus, kuriuose ji smarkiai aplenkė konkurentus, bet neužsitikrino pergalės pirmajame ture.

„Turint galvoje septynių kandidatų dalyvavimą, iš tikrųjų rezultatas yra geras. Labai tikiuosi, kad tie patys žmonės, kurie mane palaikė, ateis vėl mane palaikyti, ir galbūt dar sugebėsiu per likusias dvi savaites įtikinti kitus“, – žurnalistams sakė D. Grybauskaitė.

Spaudos konferenciją savo rinkimų štabe surengusi šalies vadovė teigė mananti, kad šiuose rinkimuose sulaukė mažiau paramos nei prieš penkerius metus dėl to, kad Lietuvą 2009 metais ištikus ekonominei krizei „teko priimti labai daug nepopuliarų sprendimų“.

„Dariau tai, ką reikėjo, tuščiai nežadėjau, išvoginėti valstybės neleidau, todėl gali būti daug nepatenkintų“, – sakė D. Grybauskaitė.

Prieš antrąjį rinkimų turą ji žadėjo „daugiau aiškinti savo poziciją, daugiau būti viešoje erdvėje, kad žmonės matytų ir negyventų legendomis, kurias mėgina kurti kažkas kitas – tai nebendrauja, tai kamputyje sėdi, tai pro langelį žiūri“.

D. Grybauskaitės teigimu, rinkimuose „kai kurie kandidatai ėjo tik tam, kad išskaidytų balsus, o ne tam, kad laimėtų“.

Dešiniųjų remiama prezidentė, kuri rinkimuose dalyvauja kaip nepriklausoma kandidatė, sakė įžvelgianti pavojų politinei sistemai, jei laimėjus jos konkurentui socialdemokratui Zigmantui Balčyčiui visa valdžia būtų sutelkta vienos partijos rankose.

„Apie kažkokį ypatingą savarankiškumą prezidento, kurio partijos vadovas yra premjeras, turbūt būtų sunku kalbėti“, – sakė D. Grybauskaitė.

Paklausta apie skirtumus nuo savo konkurento, šalies vadovė išskyrė poziciją nacionalinio saugumo klausimais, sakydama, kad ji yra „griežčiau nusiteikusi nedaryti kompromisų ir nepardavinėti Lietuvos už sviestą“.

„Matyt, didžiausias skirtumas, kiek galėjau pajusti iš tų bendresnių atsakymų, yra dėl valstybės karinio saugumo, ekonominio saugumo ir nepriklausomybės klausimų. Aš griežčiau nusiteikusi nedaryti kompromisų ir nepardavinėti Lietuvos už sviestą, ką galbūt girdžiu labiau būsimo konkurento kalbos“, – sakė prezidentė.

„Manau, kad čia būtų pagrindiniai skirtumai, kad Lietuvos saugumas, Lietuvos orumas ir mūsų savarankiškumas yra svarbesni ir turi būti dabar ypač tokioje geopolitinėje situacijoje prioritetas palyginti su visais pragmatiniais išskaičiavimais. Pirmiausia yra ginti Lietuvą, ją apginti ir apginti ją tiek karine prasme, tiek ekonomine, tiek politine prasme. Tai mano dabartiniai prioritetai, nes geopolitinė situacija dabar visai kitokia negu buvo prieš penkerius metus“, – pridūrė D. Grybauskaitė.

Prezidentė pripažino, kad didelė parama Nagliui Puteikiui yra ženklas, kad tradiciniai politikai turi „labiau girdėti protesto balsus“.

„Tai yra skambutis tradicinei politikai, ir man tame tarpe, kad yra daug žmonių, kurie nepasitiki valstybe“, – sakė D. Grybauskaitė.

Pirmajame prezidento rinkimų ture prezidentė surinko 46 proc. balsų. Už Z. Balčytį pirmajame ture balsavo apie 14 proc. balsavusių Lietuvos piliečių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.