Lietuvoje

2014.05.12 18:15

V. Tomaševskis: politiniame turguje nedalyvausime

ELTA2014.05.12 18:15

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) kandidatas į prezidentus europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis kategoriškai atsisako remti Dalią Grybauskaitę ar Zigmantą Balčytį antrajame Prezidento rinkimų rate.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) kandidatas į prezidentus europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis kategoriškai atsisako remti Dalią Grybauskaitę ar Zigmantą Balčytį antrajame Prezidento rinkimų rate.

„Aš vakar komentavau, kad mes nedalyvausime politiniame turguje. Rinkėjas pats žino, už ką balsuoti ir būtų nesąžininga rinkėjų atžvilgiu dabar remti vieną arba kitą kandidatą, tai būtų tam tikra nepagarba rinkėjui“, – pirmadienį spaudos konferencijoje pareiškė V. Tomaševskis, kuris, išankstiniais duomenimis, šalies vadovo rinkimuose surinko 8,23 proc. rinkėjų balsų ir užėmė penktąją vietą.

Pasak politiko, galutinį sprendimą dėl paramos priims partijos taryba, bus tęsiamos konsultacijos su Rusų aljansu, visuomeninėmis organizacijos.

„Protingiems, išsilavinusiems nereikia tokio patarimo, jie patys žinos, už ką balsuos“, – kalbėjo LLRA lyderis. Klausiamas, kokią įtaką Prezidento rinkimų rezultatai turės rinkimams į Europos Parlamentą, V. Tomaševskis teigė, kad tai suteiks šansų LLRA gauti du mandatus.

V. Tomaševskis neišvengė klausimo apie Pergalės dienos minėjime Antakalnio kapinėse atlape segėtą Georgijaus juostelę ir kiek tai jam papildomai atnešė rinkėjų balsų.

„Aš manau, kad gegužės 9 dieną jau visi buvo apsisprendę, už ką balsuoti, balsavimas vyko nuo gegužės 6 d., bet mano sprendimas dalyvauti šitose iškilmėse ir švęsti Pergalės dieną yra principinis. Aš visada dalyvavau ir dalyvausiu ateityje, kadangi tai labai svarbi diena mūsų istorijai, kai mes nugalėjome fašizmą, nugalėjome Hitlerį ir tai buvo labai gera diena visai Europai, mes gavome laisvę. Taigi šitų dalykų nereikia painioti, reikia gerbti visus tuos, kurie kariavo prie fašizmą, kurie nugalėjo fašizmą ir kurie šiandien šventė. Tai mano pasirinkimas labai principingas. Šventėme ir švęsime Gegužės 9 dieną – pergalę prieš fašizmą“, – aiškino V. Tomaševskis.

V. Tomaševskis, kuris jau ne kartą dalyvavo šalies vadovo rinkimuose, šiuo metu negalėjo atsakyti, ar ateityje dar dalyvaus Prezidento rinkimuose.

„Nežinau. Penkeri metai – ilgas laikotarpis. Mes planuojame, Dievas priima sprendimus. Šiandien į šį klausimą neatsakysiu“, – kalbėjo europarlamentaras.

Savo pasirodymą, nepaisant sunkios rinkimų kampanijos, Prezidento rinkimuose LLRA pirmininkas įvertino kaip labai sėkmingą – V. Tomaševskis surinko per 110 tūkst. rinkėjų balsų. Vilniuje V. Tomaševskis 16 rinkimų apylinkių buvo pirmas ir užėmė antrą vietą.

Sostinėje politikas gavo 43 tūkst. rinkėjų balsų, gausaus palaikymo sulaukė ne tik Vilniuje ar jo rajone, bet ir Zarasų, Trakų, Švenčionių, Širvintų rajonuose. „Už mūsų kandidatą balsavo ne tik lenkų tautybės žmonės, ne tik tautinės mažumos – rusai, baltarusiai, bet ir lietuvių tautybės piliečiai“, – sakė jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.