Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Z. Balčytis: kandidatuoju į prezidentus, o EP rinkimai – komandinis darbas

BNS 2015.09.08 13:45

Socialdemokratų kandidatas į prezidentus Zigmantas Balčytis teigia, kad jis dalyvauja prezidento rinkimuose, o jo pavardė Europos Parlamento rinkimuose tiesiog padės pritraukti daugiau tradicinių partijų atstovų į parlamentą.

Socialdemokratų kandidatas į prezidentus Zigmantas Balčytis teigia, kad jis dalyvauja prezidento rinkimuose, o jo pavardė Europos Parlamento rinkimuose tiesiog padės pritraukti daugiau tradicinių partijų atstovų į parlamentą.

Antrajame ture Z. Balčytis teigė besitikįs sulaukti ne tik valdančiųjų partijų elektorato, bet ir dešiniosios opozicijos – liberalų ir konservatorių – simpatikų balsų.

„Aš manau, kad tai yra nelabai susiję dalykai, todėl, kad visada politikoje būna vieni ir kiti rinkimai. Prezidento rinkimai yra išskirtiniai, jų negalima lyginti su parlamento rinkimais. Tai du skirtingai dalykai, tačiau kaip ir minėjo premjeras, komandinis darbas pasiteisino ir manau, kad turime tęsti komandinį darbą, taip pat turime būti suinteresuoti, kad kuo daugiau tradicinių partijų patektų į Europos Parlamentą“, – pirmadienį spaudos konferencijoje sakė Z. Balčytis.

„Mano kandidatavimas į prezidento rinkimus yra labai aiškiai išreikštas ir dar kartą noriu pakartoti, kad aš pats kandidatuoju prezidento rinkimuose, dėsiu visas pastangas, kad jie būtų man sėkmingi, bet aš manau, kad komandinis darbas mūsų partijai ir mūsų sąrašui gali atnešti papildomas vietas, kas irgi yra labai svarbu“, – pridūrė kandidatas į prezidentus.

Z. Balčytis teigė, kad tikisi laimėti antrąjį prezidento rinkimų turą.

„Nebuvo lengva penkis metus girdėti, kad jokių alternatyvų nėra, kad antro turo nebus. (...) Tačiau, manau, kad tas komandinis darbas ir aš esu apsisprendęs aktyviai dalyvauti antrajame ture ir laimėti šituos prezidento rinkimus“, – pirmadienį spaudos konferencijoje sakė Z. Balčytis.

Jis teigė, kad tikisi gauti koalicijos partnerių bei opozicijos rinkėjų balsus: „Visų kandidatų, ne tik mūsų koalicinių partnerių, bet aš tikiuosi tam tikrus balsus iš konservatorių partijos, liberalų partijos“.

Pasak jo, prieš antrąjį rinkimų turą jis toliau bendraus su žmonėmis, skatins vienybę bei toliau nesiruošia kritikuoti kitų vien dėl kritikos.

Jis teigė, kad tikisi gauti koalicijos partnerių bei opozicijos rinkėjų balsus.

„Visų kandidatų, ne tik mūsų koalicinių partnerių, bet aš tikiuosi, kad tam tikrus balsus iš konservatorių partijos, liberalų partijos. Tiesiog kada žmonės ateina balsuoti, kartais pasielgia ne taip, kaip partijos lyderiai yra prisakę pasielgti. Todėl, kad aš turiu tam tikros patirties Šilalės, Šilutės rinkiminė apygarda. Ten buvo konservatorių kraštas, partija gaudavo 3,5 tūkst. balsų, aš gaudavau 9 tūkst. balsų ir balsuodavo kitų partijų atstovai“, – tikino kandidatas į prezidentus.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.