Lietuvoje

2015.09.08 13:45

L. Graužinienė išvyksta į Moldovą

ELTA2015.09.08 13:45

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė pirmadienį išvyksta darbo vizito į Moldovos Respubliką.

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė pirmadienį išvyksta darbo vizito į Moldovos Respubliką.

Kartu su kitais NB8 formato (Šiaurės ir Baltijos šalių) parlamentų pirmininkais Seimo vadovė Kišiniove susitiks su Moldovos Prezidentu Nicolae Timofti, Parlamento Pirmininku Igoriu Cormanu, Ministru Pirmininku Iurie Leanca ir opozicijos lyderiu Vladimiru Voroninu.

Susitikimuose ketinama aptarti Moldovos integracijos į Europos Sąjungą perspektyvas, šalies planus vasarą pasirašyti Asociacijos sutartį bei geopolitinę padėtį regione.

„Lietuva remia Europos Sąjungos plėtros politiką ir Moldovos siekį toliau žengti Europos Sąjungos kryptimi. Esu įsitikinusi, kad tai kelias, kuris padės Moldovai sustiprinti savo politinį ir ekonominį stabilumą bei, svarbiausia, padidins atsparumą išorinėms grėsmėms“, – sako Seimo Pirmininkė L. Graužinienė.

Parlamento vadovės teigimu, nepaisant dramatiškų pastarojo meto geopolitinių pokyčių regione, Europos Sąjungos plėtros politika bus tęsiama. „Tiek Moldovos, tiek ir kitų Rytų partnerystės šalių piliečiai turi teisę laisvai ir be spaudimo pasirinkti savo ateitį ir nuspręsti, ar ją sieti su Europos Sąjunga“, – tvirtino L. Graužinienė.

Seimo Pirmininkė taip pat lankysis Gagauzijos autonomijoje, kur susitiks su autonomijos vadovais ir visuomenininkais, Komrato universiteto studentais.

Šiš metų gegužę Seime buvo priimta rezoliucija, remianti Europos Sąjungos asociacijos susitarimų, įskaitant jų dalis dėl išsamios ir visapusiškos laisvosios prekybos erdvės su Gruzija, Moldova ir Ukraina, pasirašymą, ratifikavimą ir įgyvendinimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt