Lietuvoje

2014.05.12 19:08

Z. Balčytis: antras turas bus sėkmingesnis

Vilija Andrulevičiūtė, LRT.lt2014.05.12 19:08

Antrajame ture Zigmantas Balčytis teigia pasirodysiantis sėkmingiau nei pirmajame. Pasak socialdemokratų kandidato Prezidento rinkimuose, tolesniame rinkimų etape jis neketina tapti kritiškesnis ir agresyvesnis konkurencinėje kovoje, nes žmonės jį vertina tokį, koks jis yra.

Antrajame ture Zigmantas Balčytis teigia pasirodysiantis sėkmingiau nei pirmajame. Pasak socialdemokratų kandidato Prezidento rinkimuose, tolesniame rinkimų etape jis neketina tapti kritiškesnis ir agresyvesnis konkurencinėje kovoje, nes žmonės jį vertina tokį, koks jis yra.

„Jaučiuosi gerai, žinoma, nuovargis taip pat jaučiasi, tačiau padariau tai, ką žadėjau, todėl esu patenkintas. Antrame ture būsiu aš ir antras turas bus sėkmingesnis“, – tikina politikas.

Socialdemokaratų kandidatas į prezidentus teigia neketinantis antrajame ture pasikeisti ir tapti ne toks subtilus konkurentų atžvilgiu, koks buvo iki šiol. „Daugelis žmonių ir palaikė mano kandidatūrą už tai, koks aš buvau. Todėl nemanau, kad antrajame ture Z. Balčytis labai pasikeis“, – kalba kandidatas.

Nors nuo dabartinės prezidentės Dalios Grybauskaitės socialdemokratų kandidatas atsilieka bemaž tris kartus. Z. Balčytis teigia neabejojantis, kad sėkmė jį vis dar gali aplankyti. „Lietuvos Prezidento rinkimų istorijoje yra buvę panašių situacijų, kai į antrą rinkimų turą kandidatas patenka tokiu balsų skirtumu, tačiau jam pasiseka laimėti rinkimus. Todėl ir aš tikiuosi laimėti“, – pabrėžia Z. Balčytis.

Kandidatas neslepia, kad jo laukia sunki kova, todėl teks aktyvinti rinkimų kampaniją. Tačiau, Z. Balčyčio manymu, jo asmenybė ir prezidentiniai siekiai padės jam pelnyti rinkėjų simpatijas rinkiminėje kovoje.

Z. Balčyčiui, jo teigimu, paramą jau išreiškė Rolandas Paksas ir Artūras Zuokas.

Galimybės tapti europarlamentaru neatsisakys

Paklaustas, kaip vertina Valdo Adamkaus pasisakymą, kad nebalsuos už žmogų, kuris kandidatuoja į dvi pozicijas iš karto, nes tai yra nerimta, Z. Balčytis tvirtina, kad jis ne vienintelis kandidatas į kelias vietas. Anot jo, tai visiškai netrukdo Prezidento rinkimų kampanijai, jis yra susikoncentravęs ir sieks maksimalių rezultatų.

„Iš visų kandidatų ne aš vienas kandidatuoju į tas pozicijas. Kiekvienas žmogus turi teisę turėti savo nuomonę“, – specialioje LRT rinkimų laidoje sakė Z. Balčytis.

Anot Z. Balčyčio, patekus į antrą turą jo rinkimų kampanija nesikeistų. „Negalima per vieną naktį pasikeisti 180 laipsnių kampu. Aš ir toliau dėsiu pastangas įtikinant žmones“, – kalbėjo kandidatas į prezidentus.

Z. Balčytis teigia, kad ir po rinkimų svarbu visiems politikams siekti dialogo. „Manau, kad su premjeru ateityje tikrai galėtume pradėti daugelį dalykų energetinės nepriklausomybės ir kitose srityje. Kalbant ir įsiklausant galima valstybę nukreipti teisingesne linkme“, – sakė Z. Balčytis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.