Lietuvoje

2015.09.08 13:45

E. Masiulis: jei Z. Balčytis patektų į antrą turą, demokratijai nebūtų gerai

BNS2015.09.08 13:45

Opozicinio Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis sako, kad į antrą prezidento rinkimų turą patekus socialdemokratui Zigmantui Balčyčiui, kiltų pavojus demokratijai Lietuvoje.

Opozicinio Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis sako, kad į antrą prezidento rinkimų turą patekus socialdemokratui Zigmantui Balčyčiui, kiltų pavojus demokratijai Lietuvoje.

„Blogiausias dalykas, kurį reikia žmonėms įvardinti, yra tai, kad antrajame rinkimų ture, jeigu žmonės balsuos už Zigmantą Balčytį, tai reiškia, kad gali taip atsitikti, kad visos valdžios grandys atsiduria vienos politinės jėgos rankose. Turiu minty ir Seimą, ir Vyriausybę, ir Prezidentūrą. Tai nebūtų iš tikrųjų gerai Lietuvos demokratijai ir tai iš tikrųjų yra tam tikras pavojus“, – sekmadienio vakarą BNS sakė E.Masiulis, kurio vadovaujama partija prezidento rinkimuose palaiko antros kadencijos siekiančią šalies vadovę Dalią Grybauskaitę.

Į D. Grybauskaitės rinkimų štabą vėlų sekmadienio vakarą atvykęs E.Masiulis svarstė, kad ši aplinkybė turėtų priversti rinkėjus balsuoti už dabartinę valstybės vadovę, jei prireiktų antrojo rinkimų turo ir jei jame ji susirungtų su Z. Balčyčiu.

„Manau, kad tas privers žmones, kurie palaiko Dalią Grybauskaitę arba kurie pirmame rinkimų ture balsavo už kitą kandidatą, dalyvauti ir antrame rinkimų ture ir palaikyti Dalią Grybauskaitę kaip tam tikrą atsvarą socialdemokratams“, – kalbėjo jis.

Pirmieji duomenys iš rinkimų apylinkių rodo, kad rinkimuose pirmauja D. Grybauskaitė, o į antrą turą su ja galėtų patekti Z. Balčytis arba Darbo partijos kandidatas Artūras Paulauskas.

E. Masiulio manymu, prezidento rinkimų antrasis turas veiktų ir Europos Parlamento rinkimų rezultatus.

„Tos partijos, kurių kandidatai – remiami arba iškelti – pateko į antrą rinkimų turą, turi pranašumą prieš kitas partijas, nes jos yra mobilizuotos, aktyvesnės, ir šiuo atveju agituodamos už kandidatus antrajame rinkimų ture tuo pačiu pritraukia savo elektoratą ir į Europos Parlamento rinkimus“, – sakė liberalas.

Jeigu pirmą kartą balsuojant prezidento rinkimuose nė vienas kandidatas nesurinks reikiamos balsų daugumos, po dviejų savaičių, gegužės 25 dieną, kartu su Europos Parlamento rinkimais vyks antrasis turas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.