Lietuvoje

2015.02.14 17:10

B. Ropė antrame ture palaikytų N. Puteikį

LRT.lt2015.02.14 17:10

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas Prezidento rinkimuose Bronius Ropė sako, kad antrame ture dėl sutampančių nuostatų palaikytų Naglį Puteikį. Taip jis sekmadienį teigė Edmundui Jakilaičiui specialioje LRT laidoje „LR Prezidento rinkimai 2014“.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas Prezidento rinkimuose Bronius Ropė sako, kad antrame ture dėl sutampančių nuostatų palaikytų Naglį Puteikį. Taip jis sekmadienį teigė Edmundui Jakilaičiui specialioje LRT laidoje „LR Prezidento rinkimai 2014“.

– Pirmą kartą dalyvavote tokio lygio rinkiminėje kampanijoje. Kokie jūsų įspūdžiai?

– Įspūdžiai neblogi ir pakankamai įdomūs. Turėjome plačias galimybes išsakyti savo nuomonę, ypač apie konkrečius dalykus, kurie valstybėje yra negeri, ką reikėtų keisti. Ir ne tik Prezidento veikloje, bet apskritai valstybės mastu. 

Pasigedau tik vieno dalyko: rinkimų komisijai su štabais buvo galima pakalbėti apie debatų formatus dėl patogumo, dėl laiko, dėl sudėties, dėl temų. 

– Kai kurie politologai sako, kad jums šie rinkimai buvo kaip olimpinės žaidynės – svarbiausia dalyvauti. Ar sutinkate su tuo? 

– Ne, tikrai nesutinku. Esu Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas. Mūsų komanda tikrai daug apie tai svarstė, galvojo ir ieškojo variantų. Jeigu partija nedalyvauja Prezidento rinkimuose, tai joje praktiškai nebelieka jokios veiklos. Todėl buvo priimtas toks sprendimas, ir dėjome visas pastangas išsakyti tas nuomones, kurios labai svarbios. Manau, kad kalbėjau tai, kas šiandien aktualu žmonėms, ko jie norėtų, o rezultatas, žinoma, parodys. 

Einant pirmą kartą visada yra mėginimas. Palyginus rinkimų kampanijos pradžią ir jos pabaigą, esu įgavęs daugiau patirties. 

Tiek mūsų partija, tiek aš bet kokiu atveju laimėjom, nes turėjom progą pasisakyti, ir tie pasisakymai atras savo vietą valstybėje ir minėtos bėdos galbūt bus greičiau išspręstos. Tiek dėl atlyginimo kilimo, tiek dėl pensijų grąžinimo, euro įvedimo, dėl Lietuvos regioninės politikos, savivaldų stiprinimo. Manau, kad šie klausimai turės būti išspręsti. 

– Turbūt susitaikėte su tuo, kad galimybės laimėti Prezidento rinkimus bent kol kas tikrai labai mažos. Ką kalbėjote savo štabe su bendrapartiečiais, su žmonėmis, kurie jus remia? Kiek procentų galvojate, kad galite pasiekti?

– Turiu informacijos iš keleto Lietuvos vietovių, kad esu ir antras, ir trečias. Viskas dar prieš akis, niekas nežino, kaip ten bus. Politologai sprendžia pagal įdirbius – nei aš, nei partija didelių įdirbių dar neturime. 

– Ar svarstėte, ką paremtumėte antrame ture? 

– Mes dar nesvarstėm, tačiau tikrai savo komandoje į šį klausimą atsakysime, jei kas nors to prašys. Iš principo mūsų nuostatos labai panašios kaip ir pono N. Puteikio, jeigu jis išeitų į antrą turą, mes jį palaikytume, tačiau, žinoma, nepasisakome už griovimus, pasisakome už institucijų taisymus.

– Ignalinos rajonas vienas aktyviausių ir akivaizdu, kad jūs ten turite geras pozicijas. Tačiau kokį skaičių esate sau užsibrėžęs, kiek norėtumėte pasiekti, jeigu viskas gerai? 

– Kaip ten bebūtų, mane tenkins visi skaičiai. Tikrai nėra kažkokio skaičiaus, kuris tenkintų ar netenkintų, bet kokiu atveju pralaimėjimo aš nematau. Partijai nauda akivaizdi, jei nebūtumėm kėlę kandidatūros, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga nebūtų tiek žinoma, kaip šiandien. 

– Sakote, kad partija, kuri nekelia kandidato, neatrodo rimtai?

– Manau, kad nekeldama kandidato partija turės problemų net su Europos Parlamento rinkimais. 

– Turite omenyje Tėvynės sąjungą ir liberalus?

– Taip, nebent išaiškės, kad jie turi savo kandidatą ir tas kandidatas juos rems per Europos Parlamento rinkimus. 

– Kokios Jūsų paties ambicijos toliau? Ar mąstote apie Seimo rinkimus?

– Taip, žinoma. Jau buvau išrinktas Seimo rinkimuose 2004 metais, tik dėl tam tikrų priežasčių tuo metu atsisakiau. Ir praėjusiuose rinkimuose buvau sąraše ir dirbau, tačiau mūsų partija negavo reikiamų 5 procentų. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.