Lietuvoje

2014.05.10 16:07

Vilniuje dalyta tautinė lietuvių atributika

Justė Navickaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2014.05.10 16:07

Kai kuriose valstybėse pastaruoju metu platinamas Rusijos karinis simbolis – Georgijaus juostelė paskatino imtis patriotinės iniciatyvos ir Lietuvoje – šeštadienį Vilniuje dalyta lietuvių tautinė atributika.

Kai kuriose valstybėse pastaruoju metu platinamas Rusijos karinis simbolis – Georgijaus juostelė paskatino imtis patriotinės iniciatyvos ir Lietuvoje – šeštadienį Vilniuje dalyta lietuvių tautinė atributika.

Suvienyti tautiečius ir paskatinti juos nepasiduoti visuomenę suskaldyti bandančioms išorinėms jėgoms – tokius tikslus sau kelia akcijos iniciatoriai. Nors pabrėžia, kad atsvaros sukurti nebando, viešosios įstaigos "Mūsų vėliavos" nariai neslepia, kad akciją paskatino pastaruoju metu itin brukama ir jau rusų nacionalizmo simboliu vadinama Georgijaus juostelė.

Anksčiau naudotos karo veteranams pagerbti, dabar Georgijaus juostelės tapo prorusiškų Ukrainoje veikiančių separatistų bei Rusijos invazijos į Ukrainą simboliu. Daugelis  ją segėjo ir vakar Antakalnio kapinėse vykusiame antrojo pasaulinio karo pabaigos minėjime.

„Akciją paskatino dabar labai viešojoje erdvėje brukama Georgijaus vėliavėlių akcija, bet nenorime pasakyti, kad tuos žmones reikia persekioti, priešingai, reikėtų patiems transliuoti pilietiškumą, mes esame tauta, kurią vienija trispalvė“, – teigė VšĮ „Mūsų vėliavos“ atstovas Mindaugas Siaurys.

„Nusprendėme suvienyti, o ne skaldyti, turime savo valstybės simbolius, tai po jais mes ir vienykimės, tai – mūsų valstybės identitetas, išreikškime tai veiksmais, ne kritikuodami, sakydami, kad blogai“, – aiškino VšĮ „Mūsų vėliavos“ atstovas Deivydas Rimkevičius.

Visą savaitę gaireles su trispalve ir Vyčiu akcijos iniciatoriai pravažiuojantiems vairuotojams dalys prie sostinės Žaliojo tilto. Čia jau kurį laiką vyksta ir kita akcija – prie sovietinių skulptūrų plazda Vyčio ir NATO vėliavos.

Populiariausi

Į Kauną atskraidintos apsaugos priemonės.
9

Lietuvoje

2021.04.22 10:06

SAM kreipiasi į prokurorus – Lietuvos medikų nepasiekė maždaug 20 vagonų apsaugos priemonių

žala – daugiau nei 900 tūkst. eurų; atnaujinta 13.24
9
Jaroslavas Narkevičius

Lietuvoje

2021.04.22 13:47

Narkevičius nenumano, kur įtariamai galėjo dingti apsaugos priemonių siunta, buvęs viceministras spėja klaidas dokumentuose

„Hoptrans logistics“: prekių trūkumai nebuvo nustatyti; atnaujinta 15.05
Greitoji pagalba

Lietuvoje

2021.04.22 17:13

Tragedija Vilniuje: šalia daugiabučio namo rastas mirusio mažamečio kūnas

pareigūnai kol kas neatmeta įvairių mirties versijų