Lietuvoje

2014.05.10 09:42

Rinkimų išvakarėse – draudžiama agitacija

BNS2014.05.10 09:42

Šeštadienį prieš balsavimą prezidento rinkimuose draudžiama agituoti tiek prezidento, tiek ir Europos Parlamento (EP) rinkimuose.

Šeštadienį prieš balsavimą prezidento rinkimuose draudžiama agituoti tiek prezidento, tiek ir Europos Parlamento (EP) rinkimuose.

Agitacijos draudimas įsigaliojo valandą po vidurnakčio ir tęsis iki balsavimo pabaigos sekmadienį. Įstatymas numato, kad šiuo laikotarpiu draudžiama bet kokia agitacija, nepaisant jos būdų, formų ir priemonių, išskyrus nuolatinę vaizdinę agitaciją, iškabintą iki prasidedant draudimui.

Rinkimų agitacijos draudimo laikotarpiu jokių vaizdinių rinkimų agitacijos priemonių, išskyrus išleistas Vyriausiosios rinkimų komisijos, negali būti balsavimo patalpoje ir 50 metrų atstumu aplink pastatą, kuriame vyksta balsavimas.

Informacija apie vykstančius rinkimus, jų svarbą valstybės gyvenimui, atvykusių balsuoti rinkėjų skaičių, dokumentus, kuriuos būtina turėti balsuojant, kvietimas atvykti balsuoti ar kita informacija, kuria neraginama nedalyvauti rinkimuose, balsuoti už arba prieš kandidatą, rinkimų agitacija nelaikoma.

Sekmadienį balsavimas rinkimų apylinkėse prasidės 7 ir truks iki 20 valandos. Šią savaitę jau baigėsi išankstinis balsavimas savivaldybėse, vis dar tęsiamas balsavimas namuose, kur savo vaią gali pareikšti tam iš anksto užsiregistravę neįgalieji, dėl ligos laikinai nedarbingi, sukakę 70 metų ir vyresni rinkėjai, jeigu jie dėl sveikatos būklės patys negali atvykti į rinkimų apylinkę.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt