Naujienų srautas

Lietuvoje2014.05.10 13:49

Palangoje bus išbarstyta 60 kilogramų gintaro

BNS 2014.05.10 13:49

Šeštadienį Palangoje rengiama tradicinė šventė „Gintarinis savaitgalis“, per kurią ketinama išbarstyti apie 60 kilogramų gintaro.

Šeštadienį Palangoje rengiama tradicinė šventė „Gintarinis savaitgalis“, per kurią ketinama išbarstyti apie 60 kilogramų gintaro.

Vidurdienį nuo J.Basanavičiaus gatvės pradžioje įsikūrusio Palangos gintaro gildijos paviljono žirgu kinkyta karieta važiuojantis jūrų dievas Neptūnas atgabens maždaug 60 kilogramų smulkaus gintaro, kurį išbarstys pajūryje.

Paplūdimyje prie tilto vyks antrasis Lietuvos gintaro rinkimo čempionatas. Likus pusvalandžiui iki varžybų pradžios dalyvauti užsiregistravę pramogautojai kiekvienas jam paskirtoje zonoje per penkias minutės turės surinkti kuo daugiau smulkių gintaro gabaliukų. Jų kiekvienoje iš dalyviams parengtų rinkimo zonų organizatoriai išpils po 150 gramų. Imituojant natūralų krantą, gintarėliai bus sumaišyti su jūros bangų į krantą išmetamais dumblais, žolėmis medžio šakelėmis.

Vėliau, anot savivaldybės pranešimo, pajūryje ties jūros tiltu prapliups tikras gintaro lietus. Už surinktą gintarą bus galima laimėti ir prizų – visi, renkantieji gintarą, turės galimybę varžytis tarpusavyje, kas surinks daugiau vadinamojo Lietuvos aukso.

„Šios šventės metu stengiamės, kad miestiečiai ir kurorto svečiai, „gintarinį“ savaitgalį apsilankę Palangoje, namo išvyktų ne tik su gera nuotaika, bet ir su gintaru kišenėje“, – sakė vienas iš renginio organizatorių, Palangos kultūros centro direktoriaus pavaduotojas Nerijus Stasiulis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi