Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Visuomeniniai stebėtojai kol kas fiksuoja tik agitacijos pažeidimus

BNS 2015.09.08 13:45

Prezidento rinkimus stebintys visuomenininkai sako neužfiksavę bandymų pirkti balsus – kol kas fiksuojami tik agitacijos tvarkos pažeidimai.

Prezidento rinkimus stebintys visuomenininkai sako neužfiksavę bandymų pirkti balsus – kol kas fiksuojami tik agitacijos tvarkos pažeidimai.

Policijos departamento atstovė spaudai Lina Nemeikaitė BNS penktadienį sakė, kad policija nėra gavusi jokių pranešimų apie pažeidimus.

Pilietinės iniciatyvos „Baltosios pirštinės“, kovojančios su pažeidimais rinkimuose, lyderis Tomas Langaitis BNS pasakojo, kad judėjimo atstovai penktadienį ne tik atlieka stebėtojų funkcijas gyventojams balsuojant namuose, bet ir renka informaciją apie galimą balsų pirkimą sekmadienį. Taip siekiama užkardyti galimus pažeidimus.

„Turime siekiamybę tapti policijos rėmėjais, veikiame šiek tiek kaip policijos žvalgai“, – aiškino jis.

Pasak T. Langaičio, savanoriai kalbasi su gyventojais apie patirtis per ankstesnius rinkimus ir jų gautus pasiūlymus šiems rinkimams.

„Tai dažnai prekybos vietos, kurios aktyviai prekiauja alkoholiu, pokalbiai su žmonėmis, kurie ten lankosi, su pardavėjomis – jos iš tikro paprastai, žmogiškai atskleidžia galimus nusikaltimo variantus“, – aiškino jis.

Aktyviausiai stebėtojais per balsavimą namuose dirba Vilniaus krašte.

„Šiomis dienomis balsavimas namuose Vilniaus krašte kelia tam tikrą rūpestį, stengiamės kuo daugiau sudalyvauti. Tiesiog vietos gyventojai iš Širvintų, Šalčininkų rajono kviečia ir labai mums atvykus džiaugiasi, kad padedame stebėti balsavimą namuose, nes išties labai trūksta stebėtojų, čia didelis tarpusavyje nepasitikėjimas dėl skaidrumo vykdant balsavimą namuose (...). Kitose savivaldybėse nėra taip, kad žmonės skambintų iš skirtingų politinių stovyklų ir kviestų stebėti. Vilniaus krašte jaučiamas realus stebėtojų trūkumas“, – pasakojo T. Langaitis.

Trečiadienį ir ketvirtadienį vyko išankstinis balsavimas savivaldybėse bei balsavimas specialiuose paštuose. Penktadienį vyksta balsavimas namuose, jis tęsis ir šeštadienį.

Balsavimas rinkimų apylinkėse vyks sekmadienį. Prezidento rinkimuose varžosi septyni kandidatai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.