Naujienų srautas

Lietuvoje2014.05.09 17:44

V. Beleškienė pripažinta kalta dėl neatsargaus 11 mėnesių kūdikio gyvybės atėmimo

BNS 2014.05.09 17:44

Kauno klinikinės ligoninės slaugytoja Valdareza Beleškienė pripažinta kalta dėl neatsargaus kūdikio gyvybės atėmimo – Kauno apylinkės teismas penktadienį ją nuteisė 4 metų nelaisvės bausme, vykdymą atidedant dviem metams.

Kauno klinikinės ligoninės slaugytoja Valdareza Beleškienė pripažinta kalta dėl neatsargaus kūdikio gyvybės atėmimo – Kauno apylinkės teismas penktadienį ją nuteisė 4 metų nelaisvės bausme, vykdymą atidedant dviem metams.

Taip pat slaugytojai du metus uždrausta dirbti medicinos ir gydymo įstaigose.

Teisėjos teigimu, V. Beleškienės kaltė visiškai įrodyta nukentėjusiosios – mirusio kūdikio motinos – bei gydytojų parodymais, specialistų išvada.

Aiškindama nuosprendžio motyvus, teisėja atkreipė dėmesį į tai, kad, pasak nukentėjusiosios parodymų, į kūdikio reakciją V. Beleškienė dėmesį atkreipė tik tuomet, kai mama ją paragino, o iki tol ji buvo susitelkusi į vaistų leidimą – taip, pasak teisėjos, neturėtų būti.

Teismas atmetė staigios kūdikio mirties sindromo, fibroelastozės ar įgimtų širdies sutrikimų versijas, kurias kaip galimas priežastis, kodėl kūdikis mirė, įvardijo ligoninė.

Lengvinančių ar sunkinančių atsakomybę aplinkybių teismas nenustatė. Atsižvelgiant į tai, kad V. Beleškienė teisiama pirmą kartą, nėra linkusi nusikalsti, turi sveikatos problemų bei tai, kad sankcijoje nenumatyta kitos bausmės kaip laisvės atėmimas, jai paskirta laisvės atėmimo bausmė, tačiau jos vykdymas atidėtas.

Prokurorė prašė slaugytojai skirti penkerių metų laisvės atėmimo bausmę.

„Iš to, ką paskelbė teismas, kol kas matau, kad nuosprendis parašytas motyvuotai. Dėl to, kodėl nebuvo paskirta reali bausmė, teismas motyvavo. Turint minty, kad dvejiems metams atidėjo bausmės vykdymą, per tuos du metus asmuo turi nedaryti jokių teisės pažeidimų, ne tik nusikaltimų ir skyrė įpareigojimus – kaip ir prašė kaltinimas, dviem metams uždraudė dirbti medicinos paslaugas teikiančiose įstaigose, tad manau, kad bent jau kol kas, kiek susipažinau, nuosprendis yra teisėtas ir pagrįstas. Dėl skundimo – norime peržiūrėti visą ir pasižiūrėti, kokie yra argumentai“, – po teismo žurnalistams sakė kaltinimą palaikiusi prokurorė Auksė Lipkevičienė.

Nuosprendžiu patenkintas esąs teigė ir kūdikio tėvas Egidijus Drėzas – jo teigimu, svarbiausia buvo pasiekti, kad V. Beleškienė būtų pripažinta kalta, o tai, kokią bausmę paskirti, paliko teismui.

Nuteistosios advokatas teigė greičiausiai nuosprendį skųsiąs – jo įsitikinimu, nebuvo panaikinti prieštaravimai, kuriuos gynyba įžvelgė byloje.

V. Beleškienė kaltinama neatsargiu mažamečio gyvybės atėmimu, pažeidžiant teisės aktų nustatytas specialias elgesio saugumo taisykles, ir tarnybos pareigų neatlikimu. Ji buvo kaltinama supainiojusi vaistus ir vietoj gliukozės 11 mėnesių kūdikiui suleidusi kalio tirpalo, nuo ko šis mirė.

Šis nuosprendis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi