Naujienų srautas

Lietuvoje2012.09.03 19:30

VRK atidėjo R. Pakso registravimą rinkimams, sprendimą žadama skųsti

ELTA 2012.09.03 19:30

Kol Konstitucinis Teismas (KT) priims savo sprendimą, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) atidėjo partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderio, Europos Parlamento nario Rolando Pakso registravimą kandidatu Seimo rinkimuose. Partija „Tvarka ir teisingumas“ ketina nedelsdama apskųsti pirmadienį priimtą sprendimą.  

Kol Konstitucinis Teismas (KT) priims savo sprendimą, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) atidėjo partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderio, Europos Parlamento nario Rolando Pakso registravimą kandidatu Seimo rinkimuose. Partija „Tvarka ir teisingumas“ ketina nedelsdama apskųsti pirmadienį priimtą sprendimą.

Pirmadienį už R. Pakso registravimą atidėjimą balsavo 7 VRK nariai iš 13 dalyvavusių posėdyje. Pasak VRK pirmininko Zenono Vaigausko, R. Pakso registravimo klausimas atidėtas ne vėliau kaip iki rugsėjo 10 dienos.

„Mes tikimės, kad sprendimas bus greičiau, bet rugsėjo 10-oji yra ta diena, kada mes baigiame pareiškinių dokumentų priėmimą ir planuojame priimti sprendimus dėl visų kitų kandidatų registravimo“, – žurnalistams aiškino Z. Vaigauskas.

Paklaustas, kodėl VRK nedrįso pirmadienį registruoti R. Pakso, Z. Vaigauskas teigė, kad „neskanus būtų variantas iš pradžių registruoti, o po to išregistruoti“. „VRK sprendimo esmė yra ta, kad mes šitame ginče, kurį sprendžia KT, nedalyvaujame“, – teigė Z. Vaigauskas.

Jo nuomone, VRK sprendimas neprieštarauja įstatymui. „Mes, registruodami kandidatus, turime užtikrinti teisinį tikrumą“, – sakė VRK pirmininkas.

Pasak jo, VRK priimtą sprendimą galima apskųsti teismui. „Jeigu kam nors atrodo, kad mes pažeidžiame kandidatų ar partijos teises, mūsų sprendimas gali būti apskųstas Vyriausiajam administraciniam teismui“, – teigė Z. Vaigauskas.

„Tvarkiečiai“ ketina skųsti VRK sprendimą neregistruoti kandidatu R. Pakso

„Partija Tvarka ir teisingumas“ ketina nedelsdama apskųsti Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmadienį priimtą sprendimą atidėti „tvarkiečių“ lyderio, europarlamentaro Rolando Pakso įregistravimą kandidatu į Seimą.

Pasak R. Pakso, taip besielgdama VRK pažeidžia Seimo rinkimų įstatymą.

„Toks sprendimas ne tik parodo, kad Vyriausioji rinkimų komisija labai laisvai interpretuoja Seimo rinkimų įstatymą, jį sąmoningai pažeidžia, bet ir tarnauja suinteresuotoms jėgoms, kurios bet kuria kaina jau devinti metai siekia 2003 metais prasidėjusį perversmą ir valstybės užvaldymą įtvirtinti kaip Lietuvos valstybės ir jos piliečių gyvenimo normą“, – R. Paksas cituojamas partijos Tvarka ir teisingumas Informacijos centro pranešime.

Politiko teigimu, partija antradienį ketina apskųsti VRK sprendimą įstatymų nustatyta tvarka.

Kaip jau skelbta, KT skubos tvarka nagrinėja Seimo narių grupės prašymą ištirti, ar Seimo rinkimų įstatymas, sudaręs sąlygas partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkui, europarlamentarui R. Paksui kandidatuoti Seimo rinkimuose, neprieštarauja Konstitucijai.

Seimo narių grupės prašymą išnagrinėti, ar atitinka Konstituciją neseniai parlamentarų priimta ir Prezidentės Dalios Grybauskaitės pasirašyta Seimo rinkimų įstatymo pataisa, KT priėmė gegužę. Pataisa leidžia per apkaltą pašalintiems pareigūnams jau po ketverių metų nuo pašalinimo vėl dalyvauti Seimo rinkimuose, nors pagal anksčiau galiojusią tvarką tokiems politikams tai buvo uždrausta iki gyvenimo pabaigos.

Manoma, kad KT savo nutarimą turėtų paskelbti šią savaitę.

Pernai Europos Žmogaus Teisių Teismas paskelbė, jog Lietuvoje taikomas draudimas apkaltos proceso tvarka nušalintam Prezidentui R. Paksui iki gyvos galvos dalyvauti Seimo rinkimuose yra neproporcingas ir neatitinka Europos žmogaus teisių ir laisvių apsaugos konvencijos protokolo straipsnio, užtikrinančio teisę į laisvus rinkimus.                         

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi