Lietuvoje

2012.05.29 13:51

Prezidentė nekomentuoja, ar N. Venckienė toliau gali dirbti teisėja

ELTA 2012.05.29 13:51

Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį neatsakė į klausimą, ar gali Kauno apygardos teismo teisėja Neringa Venckienė toliau eiti šias pareigas. 

Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį neatsakė į klausimą, ar gali Kauno apygardos teismo teisėja Neringa Venckienė toliau eiti šias pareigas.  

Dėl N. Venckienės teisinės neliečiamybės panaikinimo į Seimą kreipėsi generalinis prokuroras Darius Valys.

Klausimas dėl N. Venckienės tinkamumo būti teisėja buvo užduotas antradienį per bendrą Prezidentės ir Lietuvoje su valstybiniu vizitu viešinčio Maltos prezidento George`o Abelos spaudos konferenciją.

„Po vieną klausimą – man dar vienas ir dar Maltos prezidentui, ir viskas“, – paprašyta žurnalisto atsakyti klausimą apie N. Venckienę, sakė D. Grybauskaitė.

„Aš jau turėjau vieną klausimą ir atsakiau į dar vieną, dabar Maltos Prezidentui liko. Jeigu (klausimų) nėra, tai ačiū už dėmesį“, – dar kartą paprašius, ar galėtų atsakyti į klausimą apie N. Venckienę, kalbėjo Prezidentė.

Generalinio prokuroro pavaduotojas Darius Raulušaitis praėjusį ketvirtadienį kreipėsi į Seimą, prašydamas sutikimo leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėją N. Venckienę, ją suimti ir kitaip suvaržyti jos laisvę.

Panaikinti N. Venckienės imunitetą prašoma ikiteisminių tyrimų metu gavus duomenų apie N. Venckienės galimai padarytas nusikalstamas veikas.

Konstitucija nustato, kad teisėjas negali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, suimtas, negali būti kitaip suvaržyta jo laisvė be Seimo, o tarp Seimo sesijų – be Respublikos Prezidento sutikimo.

Teismų įstatymo 47 straipsnio 1 dalis taip pat nustato, kad teisėjas gali atsakyti baudžiamąja tvarka, gali būti suimtas arba gali būti kitaip suvaržyta jo laisvė tik Seimo, o tarp Seimo sesijų – Prezidento sutikimu.

Teisėjų garbės teisme yra svarstomos dvi N.Venckienei iškeltos drausmės bylos.