Lietuvoje

2014.05.09 11:24

Lietus trauktis neskuba

LRT RADIJAS, LRT.lt2014.05.09 11:24

Penktadienį ir šeštadienį lietus iš Lietuvos dar nesitrauks. Temperatūra bus skirtinga: rytinėje ir centrinėje šalies dalyje – šilčiau, o vakarinėje – vėsiau.

Penktadienį ir šeštadienį lietus iš Lietuvos dar nesitrauks. Temperatūra bus skirtinga: rytinėje ir centrinėje šalies dalyje – šilčiau, o vakarinėje – vėsiau.

„Penktadienį orus lems ciklonas, kuris yra vakariau mūsų, taigi diena bus gana debesuota Pragiedrulių bus, bet jie daugiausiai prognozuojami rytiniuose, šiaurės rytiniuose rajonuose“, – LRT radijui sakė sinoptikė Teresė Kaunienė.

Pajūrį penktadienį ryte pasieks dar viena lietaus zona, kuri įdienojus apims visą Lietuvą. Centriniuose ir rytiniuose rajonuose vyraus trumpalaikiai lietūs. Tuo metu vakariniuose rajonuose lis ir ilgiau, ir intensyviau. Popietinėmis valandomis ir vakare vietomis vėl griaudės perkūnija.

„Vėjas penktadienį pus pietinių krypčių. Dienos pradžioje labiau pietryčių, antroje dienos pusėje labiau suksis į pietų, pietvakarių, jis bus vidutinio stiprumo, tačiau perkūnijos metu vakare galimi gūsiai – 15–18 m/s. Temperatūra taip pat pasiskirstys nevienodai. Vakarinėje – debesuotoje, lietingoje – šalies pusėje tebus 14–16 laipsnių, tuo metu rytiniuose rajonuose sušils iki 16–19 laipsnių“, – prognozuoja sinoptikė.

Šeštadienį ir sekmadienį Lietuvos orus lems ciklonas. Šeštadienį, anot T. Kaunienės, lietaus bus daugiau. „Naktį taip pat jau lis daugelyje rajonų, ypač nakties pradžioje. Tiesa, lietūs naktį, kaip paprastai būna, silpnesni. Vietomis vėl susidarys rūkai. Vėjas tebepūs iš pietų, nestiprus. Naktis bus šilta – 8–12 laipsnių šilumos. Dieną lietūs vėl numatomi daugelyje rajonų: rytiniuose rajonuose intensyvesni, vietomis netgi smarkūs, antroje dienos pusėje griaudės perkūnija“, – sako sinoptikė.

Šeštadienį dieną vėjas jau keis kryptį – iš pietryčių pereis į pietvakarių ir vakarų, bus vėsesnis ir stipresnis. „Vietomis, frontui pereinant per Lietuvą, galimi gūsiai – 15–16 m/s. Temperatūra dieną rytinėje, centrinėje šalies pusėje spės pakilti iki 15–20 laipsnių, o vakariniuose rajonuose, ypač arčiau jūros, tebus 12–14 laipsnių“, – teigia T. Kaunienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt