Lietuvoje

2014.05.09 10:41

Palanga kviečia pasimėgauti gintaro lietumi

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2014.05.09 10:41

Savaitgalį Palanga kviečia pasimėgauti gintaro lietumi – kurorte vyks tradicinė šventė „Gintarinis savaitgalis“.

Savaitgalį Palanga kviečia pasimėgauti gintaro lietumi – kurorte vyks tradicinė šventė „Gintarinis savaitgalis“.

Apie vidudienį nuo Basanavičiaus gatvės pradžios jūros link žirgu kinkyta karieta važiuojantis jūrų dievas Neptūnas barstys Lietuvos auksu vadinamą gintarą. Taip pramogautojai, tikimasi, apšils prieš didžiąsias gintaro rinkimo varžybas paplūdimyje.

Tikras gintaro lietus ties jūros tiltu, planuojama, parpliups apie 14 valandą. Ši pramoga kasmet privilioja gausybę poilsiautojų – ne tik mažuosius, bet ir jų tėvelius bei senolius. Iš viso Neptūnas žada išbarstyti apie 60 kilogramų smulkaus gintaro. Jį renkantieji varžysis, kuris daugiau surinks. Nugalėtojų laukia prizai.

Teigiama,kad nepastėbėti neliks ir gintaro dirbiniais pasipuošę palangiškiai ir kurorto svečiai. Kaip ir kasmet komisija išrinks ir apdovanos originaliausiai pasidabinusį šventės dalyvį.

Organizatoriai teigia, kad šventės populiarumas kasmet auga, todėl jau dabar svartoma, kaip ateityje išplėsti ne tik šventės formą, bet ir turinį.

Gintarinis savaitgalis – tarsi įžanga į gegužės 16–18 dienomis vyksiančią kurorto šventę „Myliu Palangą“.Tris dienas truksiančia fiesta Palanga pradės aktyvųjį kurortinį sezoną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.