Lietuvoje

2012.09.04 12:29

Per mažai dėmėsio skiriama sergančiųjų paskutine vėžio stadija slaugai

Pirmadienį vėžio ligomis sergančių informacijos centrų vadovai, Vilniuje susirinkę aptarė opiausių problemų, akcentavo, kad Lietuvoje reikėtų įkurti daugiau viešųjų centrų, kuriuose pagalbą surastų onkologiniai ligoniai, praneša LRT TV Televizijos Naujienų tarnyba.

Pirmadienį vėžio ligomis sergančių informacijos centrų vadovai, Vilniuje susirinkę aptarė opiausių problemų, akcentavo, kad Lietuvoje reikėtų įkurti daugiau viešųjų centrų, kuriuose pagalbą surastų onkologiniai ligoniai, praneša LRT TV Televizijos Naujienų tarnyba.

Neseniai susikūrusios pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos tikslas – sujungti visoje šalyje jau įkurtus specialius centrus ir dalytis informacija, taip padedant sergantiesiems. Viena iš opiausių problemų – paskutine vėžio stadija sergančiųjų slauga.

„Globos namų yra tikrai nemažai Lietuvoje ir slaugos namų, slaugos ligoninių, tačiau Lietuvoje nėra hospisų. Jie labai populiarūs užsienyje. Juose priima ligonius paskutiniais gyvenimo mėnesiais ir orientuojasi labiau ir į dvasinę ir į psichologinę pagalbą ir teikia kolektyvinę pagalbą“, – sako Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos direktorė  Kristina Berulienė.

Asociacija siekia, kad Lietuvoje atsirastų daugiau vėžio informacijos centrų, skatina savanorystę, rengia mokymus, tačiau tam esą trukdo įstatymai.

„Tai būtent reabilitacijos klausimai nėra gerai reglamentuoti, ypač atskirų ligų. Slaugos klausimai taip pat. Ko gero šioje vietoje yra daugiausiai sutaupoma pinigų“, – mano Lietuvos sergančiųjų prostatos vėžiu draugijos prezidentas Gediminas Zizys.

Šiuo metu LIetuvojeLietuvoje yra tik 3 vėžio informacijos ir paramos centrai – Vilniuje, Klaipėdoje ir Alytuje. Pasak alytiškių, kiekvienas miestas privalo turėti tokį centrą, nes gydytojai ne visada gali suteikti kitokios reikalingos pagalbos.

„Informavimas apie socialines garantijas, pašalpas, gydymas, reabilitacijos galimybės, ta irgi turėtų gauti ir kas svarbiausia – meno terapijos, muzikos terapijos, kurios padeda užmiršti tą ligą, atsipalaiduoti, bandyti ją įveikti, tai yra vilties teikimas“, – teigia Vėžio informacijos ir paramos centro Alytuje steigėjas Eimantas Balaika.

Šiuo metu Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija vienija dešimt skirtingų ligonių ir savanorių organizacijų.