Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

D. Grybauskaitė atsisakė debatų su N. Puteikiu ir B. Rope

15min.lt 2015.09.08 13:45

Dalia Grybauskaitė atsisakė dalyvauti LRT radijo debatuose su Nagliu Puteikiu ir Broniu Rope.

Dalia Grybauskaitė atsisakė dalyvauti LRT radijo debatuose su Nagliu Puteikiu ir Broniu Rope.

Antrosios kadencijos siekianti prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį atsisakė dalyvauti debatuose Lietuvos radijuje su kandidatais Broniu Rope ir Nagliu Puteikiu. Nacionalinio transliuotojo žurnalistas Arvydas Urba 15min.lt teigia, kad valstybės vadovė tokią teisę turėjo.

Trečiadienį įvykusioje rinkiminėje laidoje D. Grybauskaitė nepasirodė, į LRT studiją ji atvyko po debatų ir atskirai atsakė į nacionalinio transliuotojo žurnalistės klausimus.

Apie tai paskelbė visuomenininkas Darius Kuolys. Anot jo, toks elgesys – nesąžiningas.

„Debatais buvo vadinamas pokalbis su žurnaliste. Įsivaizduokime, kad ketvirtadienio laidoje šeši gali debatuoti tarpusavyje, o paskui pusvalandį ar valandą ponas Edmundas Jakilaitis šnekina prezidentę Grybauskaitę ir tai vadinama debatais. Taip elgiasi už mokesčių mokėtojų pinigus išlaikomas visuomeninis transliuotojas, kuris turi ginti viešąjį interesą, o jam vadovaujantys intelektualai po šito tyli“, – laidoje „Sąmokslo teorija“ piktinosi D. Kuolys.

LRT žurnalistas A. Urba paaiškino, kad pagal įstatymą nacionalinis transliuotojas kandidatams suteikia eterio laiką, tačiau šie patys sprendžia, kaip jį išnaudoti – diskutuodami su kitais kandidatais, ar vieni.

Pasak jo, D. Grybauskaitė pasirinko pastarąjį variantą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi