Lietuvoje

2015.02.14 17:10

V. Tomaševskis naudoja agitaciją, erzinančią kitus kandidatus

Mindaugas Jackevičius, DELFI.lt2015.02.14 17:10

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) lyderis europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis naudoja agitaciją, erzinančią kitus kandidatus į prezidentus.  

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) lyderis europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis naudoja agitaciją, erzinančią kitus kandidatus į prezidentus.

V. Tomaševskis juokauja, kad jo rinkimų štabas daro gerą darbą ir kitiems kandidatams.

Vienoje Vilniaus rajono parduotuvėje platinami rinkimų biuletenių pavyzdžiai, kuriuose varnelė pažymėta prie V. Tomaševskio pavardės. Tokiu būdu raginama sekmadienį vyksiančiuose rinkimuose paremti LLRA lyderį. Tokio biuletenio pavyzdį atsiuntė DELFI skaitytojas Saulius.

„Ar už mane negalima balsuoti, ar už mane negalima agituoti? Iš kur galiu žinoti, kas dalina? Mūsų štabuose dirba 4000 žmonių, turime žinių, kad dar panašus skaičius žmonių savarankiškai agituoja. Mūsų štabas daro gerą reklamą ir kitiems kandidatams, kadangi ne visi visus pažįsta“, – DELFI sakė V. Tomaševskis.

Pasak politiko, jo partija turi apie 60 vietinių štabų ir vieną centrinį. Ką ir kaip agituoti, sprendžia kiekvienas štabas. Centrinis štabas yra davęs nurodymą, kad jei bus platinami biuletenių pavyzdžiai, būtinai nurodyti, jog tai pavyzdys.

„O kaip kitaip Vilniaus rajone gali būti?“, – išgirdęs klausimą, nusijuokė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas. Pasak Z. Vaigausko, čia nėra jokio pažeidimo: tai rinkimų agitacijos būdas nurodant, kaip žmogui balsuoti už vieną iš kandidatų. Politinė reklama gali būti įvairių formų ir būdų.

Z. Vaigausko žiniomis, tokius būdus naudoja ir kiti kandidatai. „Iš pradžių ji lyg ir buvo labai paveiki, tiesą sakant, tokia reklama labai nervino kitus kandidatus, jie kažkodėl galvoja, kad rinkėjai puls pagal tą reklamą ir taip pildys biuletenius, yra beraščiai, be savo nuovokos. Praktika rodo, kad to neužtenka“, – kalbėjo VRK pirmininkas.

Z. Vaigauskas akcentavo, kad tai ne rinkėjo biuletenis, o biuletenio pavyzdys.

VRK tiria atvejį, kad Vilniaus rajone tokio pobūdžio pavyzdžius komisijos narys nešiojo kartu su rinkėjų biuleteniais. Tokia rinkimų komisijos nario veikla yra draudžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.