Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Išankstinis balsavimas: Vilniuje vėl gali būti sumuštas aktyvumo rekordas

BNS2015.09.08 13:45

Po trečiadienį fiksuoto rekordinio rinkėjų aktyvumo balsuojant iš anksto, ketvirtadienį jis neslūgsta, sako Vilniaus miesto savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkė Lijana Kairienė.

Po trečiadienį fiksuoto rekordinio rinkėjų aktyvumo balsuojant iš anksto, ketvirtadienį jis neslūgsta, sako Vilniaus miesto savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkė Lijana Kairienė.

„Iki pietų rinkėjai dar aktyvesni (nei trečiadienį)“, – BNS sakė ji.

L. Kairienė teigė, kad kol kas nefiksuota pažeidimų dėl neleistinos agitacijos.

„Tarpusavyje rinkėjai čia eilėse stovėdami pasiagituoja ar pasitaria, bet agitacijų su transparantais tikrai nebuvo“, – sakė rinkimų komisijos atstovė.

Jos teigimu, nors gyventojai iš anksto balsuoja aktyviai, balsavimą trečiadienį pavyko baigti laiku.

„Aštuntą valandą labai tvarkingai užsidarėme, laukiančių žmonių nebuvo. Galvojame, kad jeigu bus daugiau žmonių, tai tiesiog aštuntą valandą uždarysime savivaldybės duris ir aptarnausime visus, kurie iki aštuonių atėjo, bet to neprireikė“, – sakė L. Kairienė.

Pilietinės iniciatyvos „Baltosios pirštinės“, kovojančios su pažeidimais rinkimuose, lyderis Tomas Langaitis BNS ketvirtadienį sakė, kad visuomenininkai visoje Lietuvoje užfiksavo tik pavienius pažeidimus, susijusius su nepažymėta reklama ir neleistina agitacija rinkimų vietose – apie pažeidimus informuotos rinkimų komisijos.

„Reikia pasidžiaugti, kad kol kas nieko ypatinga nevyksta, kas dėl pažeidimų – kol kas ramu“, – teigė jis.

Šiuo metu dirba keli šimtai savanorių, daugiau visuomeninių stebėtojų dirbs balsavimo namuose, vyksiančio penktadienį ir šeštadienį, metu ir per pagrindinį balsavimą sekmadienį.

Pirmąją išankstinio balsavimo prezidento rinkimuose dieną trečiadienį balsavo 23 845 rinkėjai – tai naujas aktyvumo rekordas.

2009 metų Prezidento rinkimais pirmą iš anksto balsavimo dieną balsavo 13 tūkst. 749 rinkėjai, o 2012-ųjų  Seimo rinkimuose – 19 tūkst. 477 rinkėjai.

Daugiausia – 8249 rinkėjai balsavo Vilniaus mieste, 2738 – Kauno mieste, 1058- Klaipėdos mieste, 651 –Šiaulių mieste, 358 – Utenos rajone, 347 – Marijampolės rajone, 346 – Alytaus mieste, pranešė Vyriausioji rinkimų komisija.

Karinėse misijose užsienyje balsavo 106 rinkėjai.

Balsavimas iš anksto vyksta ir ketvirtadienį nuo 8 iki 20 valandos savivaldybių administracijų pastatuose.

Taip pat ketvirtadienį tęsiamas balsavimas specialiuose paštuose. Balsuoti paštu sudaromos sąlygos rinkėjams, kurie yra sveikatos priežiūros, socialinės rūpybos ar globos įstaigose, atliekantys karo tarnybą, esantys laisvės atėmimo įstaigose. Specialiuose paštuose balsavo 8120 rinkėjų.

Penktadienį ir šeštadienį vyks balsavimas namuose. Balsuoti namuose gali tam iš anksto užsiregistravę neįgalieji, dėl ligos laikinai nedarbingi, sukakę 70 metų ir vyresni rinkėjai, jeigu jie dėl sveikatos būklės patys negali atvykti į rinkimų apylinkę.

Balsavimas rinkimų apylinkėse vyks sekmadienį. Prezidento rinkimuose varžosi septyni kandidatai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.