Lietuvoje

2012.09.03 15:45

KAM subsidijoms skirs 200 tūkst.

LRT.lt 2012.09.03 15:45

  Krašto apsaugos ministerija (KAM) už 150 bazinius karinius mokymus baigusių jaunuolių įdarbinimą žada išmokėti apie 200 tūkst. litų subsidijomis. 

Krašto apsaugos ministerija (KAM) už 150 bazinius karinius mokymus baigusių jaunuolių įdarbinimą žada išmokėti apie 200 tūkst. litų subsidijomis. 

Subsidijuojama bus 100 proc. darbo sutartyje nurodyto darbo užmokesčio ir nuo jo apskaičiuoto socialinio draudimo sumos, neviršijant 1,5 minimalios mėnesinės algos dydžio (šiuo metu tai yra 1200 Lt).

Subsidija bazinius karinius mokymus baigusius jaunuolius įdarbinusiems arba į šiuos mokymus savo darbuotojus išleidusiems darbdaviams bus mokama 3 mėnesius jaunuolius įdarbinus arba darbuotojui sugrįžus į darbą. Darbdavys, siekiantis gauti subsidiją, turės kreiptis į teritorinę darbo biržą, praneša KAM išplatintame pranešime.

Subsidijomis šiemet galėtų pasinaudoti apie pusantro šimto bazinius karinius mokymus baigusių jaunuolių darbdaviai.

„Karo tarnybą atlikusiųjų jaunuolių subsidijavimas skatins darbdavius priimti į darbą jaunus žmones, baigusius bazinius karinius mokymus arba kitu būdu atlikusius privalomąja karo tarnybą“, – sako krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė.

Pasak ministrės, šios priemonės vienu metu padės mažinti jaunų žmonių nedarbą, nes karo tarnybą atlikę jaunuoliai bus patrauklesni darbdaviui, ir jaunuoliai turės didesnį šansą įsidarbinti. „Iš kitos pusės, darbo ir įdarbinimo subsidijos turėtų paskatinti jaunuolius savanoriškai įgyti pagrindinių karinių žinių baziniuose kariniuose mokymuose ir tokiu būdu papildyti kraštui ginti pasirengusių piliečių rezervą“, – sako ministrė.

„Tai viena iš priemonių, kuri prisidės skatinant jaunimo užimtumą, aprėpiant kuo daugiau sričių. Neabejotinai, tai svarbi investicija į jaunų žmonių ateitį, nuo kurios priklausys tolimesnis valstybės augimas ir ekonomikos plėtra“, – įsitikinęs socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas.

Darbo ir įdarbinimo subsidijavimas yra viena iš priemonių jaunuoliams paskatinti savo noru atlikti privalomąją pradinę karo tarnybą, kurias numato 2011 m. rugsėjo 1 d. įsigaliojęs Karo prievolės įstatymas. Naujas įstatymas atvėrė galimybę 2008 m. sustabdytą šaukimą į privalomąją pradinę karo tarnybą pakeisti savanoriškais trijų mėnesių (12 savaičių) trukmės baziniais kariniais mokymais.

Nuo 2011 metų spalio, kai buvo pradėti baziniai kariniai mokymai, iki dabar mokymus baigė daugiau nei 1100 karių.