Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Sovietų Sąjungos laikų kosminė kapsulė aukcione parduota už 1 mln. eurų

BNS 2015.09.08 13:45

Sovietų Sąjungoje pagaminta kosminė kapsulė, kuria 8-ame dešimtmetyje į orbitą pakilo trys kosmonautai, trečiadienį buvo parduota už 1 mln. eurų (3,45 mln. litų) viename aukcione.

Sovietų Sąjungoje pagaminta kosminė kapsulė, kuria 8-ame dešimtmetyje į orbitą pakilo trys kosmonautai, trečiadienį buvo parduota už 1 mln. eurų (3,45 mln. litų) viename aukcione.

Kapsulę įsigijo neįvardytas pirkėjas iš Europos, pasiūlęs kainą telefonu, naujienų agentūrai AFP sakė Christine de Schaetzen, vadovaujanti Vokietijoje įsikūrusiems aukcionų namams „Lempertz“. Kaip teigiama, toks kosminės technikos aukcionas buvo pirmasis Europoje.

Prognozuota, kad šis istorinis objektas, menantis Sovietų Sąjungos ir JAV kosmines lenktynes per Šaltąjį karą, gali būti parduotas už 1–2 mln. JAV dolerių (0,7–1,4 mln. eurų arba 1,7–5 mln. litų).

2,2 metrų skersmens kapsulę, kuri taip pat buvo panaudota trumpai nepilotuojamai misijai 1978 metais ir kosmonautų mokymams, pirmiausiai įsigijo viena Didžiosios Britanijos bendrovė.

Kapsulė buvo kruopščiai restauruota: pašalinti visi degimo pėdsakai, atsiradę jai grįžtant į Žemės atmosferą, o aparatas buvo perdažytas balta spalva.

„Lempertz“ nurodė surengę šį aukcioną, pažymėdami savo naujo biuro atidarymą Briuselyje ir siekdami pritraukti dėmesį, parduodami labai neįprastą objektą, kuris rusų kalba vadinamas „Vozvraščiajemyj apparat“ (VA) – „grįžimo aparatu“.

Taip pat buvo parduoti naujesni kosminiai skafandrai. Vienas iš jų, kurį Britanijos ir JAV pilietybę turintis astronautas Michaelas Foale'as 2003 metais dėvėjo per skrydį į Tarptautinę kosminę stotį (TAKS) Rusijos kosminiu laivu „Sojuz“, buvo parduotas už 70 tūkst. eurų (241,7 tūkst. litų).

Už kitą, kuriuo naudojosi kosmonautas Aleksandras Kaleris per skrydį į orbitinę stotį „Mir“ 1996 metais, buvo sumokėta 63 tūkst. eurų (2017,5 tūkst. litų).

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi