Lietuvoje

2015.02.14 17:10

Premjeras tikisi, kad antrame ture susirungs D. Grybauskaitė ir Z. Balčytis

BNS 2015.02.14 17:10

Valdančiosios socialdemokratų partijos vadovas premjeras Algirdas Butkevičius sako neabejojantis, kad antrasis prezidento rinkimų turas tikrai įvyks.

Valdančiosios socialdemokratų partijos vadovas premjeras Algirdas Butkevičius sako neabejojantis, kad antrasis prezidento rinkimų turas tikrai įvyks.

„Nesu Dievas ir tikrai negalėčiau, ir nenorėčiau šiandien prognozuot, bet manau, kad bus antras turas ir dabartinė prezidentė ir, tikiuosi, Zigmantas Balčytis dalyvaus jame“, – ketvirtadienį interviu Žinių radijui sakė socialdemokratų vadovas.

Į pastabą, kad stebint socialdemokratų kandidato rinkimų kampaniją gali susidaryti įspūdis, jog Z. Balčytis visai nenori būti prezidentu, A.Butkevičius atsakė, jog tokį įspūdį gali sudaryti pasirinkta Z. Balčyčio išlaikytos, neeemocingos rikimų kampanijos taktika.

„Jis yra gana kultūringas žmogus ir aš manau, kad jis rinkimų kampanijos metu pasirinkęs tokią pasitikėjimo, be emocijų rinkimų kampaniją, išminties demonstravimą ir manau, kad to irgi gal žmonėms labai reikia“, – sakė A. Butkevičius.

Anot jo, kalbos apie Z. Balčyčio pretendavimą į eurokomisaro postą nėra pagrįstos, kandidatūros bus svarstomos tik po rinkimų.

„Kalbos nėra pagrįstos ir su prezidente kalbėjau šia tema ir sutarėm, kad kol nepasibaigs rinkimai, tol nesvarstysim kandidatų“, – teigė premjeras.

Jis pridūrė negalįs pasakyti „nei taip, nei ne“, ar Z. Balčytis gali būti svarstomas tarp kandidatų, nes šis klausimas nesvarstytas.

Prezidento rinkimai vyks gegužės 11 dieną, antrasis turas, jei jo prireiks bus rengiamas kartu su Europos parlamento rinkimais gegužės 25 dieną.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.