Lietuvoje

2014.05.07 20:07

D. Grybauskaitė apdovanojo Nacionalinio diktanto konkurso nugalėtojus

LRT.lt 2014.05.07 20:07

Minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo Nacionalinio diktanto konkurso nugalėtojus.

Minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo Nacionalinio diktanto konkurso nugalėtojus.

Iškilmingoje ceremonijoje apdovanoti 15 konkurso finalininkų iš visos Lietuvos, taip pat pasveikintos aktyviausiai konkurse dalyvavusios klasės. Renginio dalyviai, prisijungdami prie Kristijono Donelaičio 300-ųjų gimimo metinių minėjimo, skaitė lietuvių grožinės literatūros pradininko kūrybą.

„Nacionalinio diktanto dalyviai gina mūsų kalbą ir kiekvieną raidę išgyvena širdimi. Lietuvių kalba – mūsų laisvės ir valstybingumo pagrindas, todėl kiekvienas puoselėkime ir ginkime ją!“ – sakė Prezidentė.

Pasak šalies vadovės, šiemet sukanka 110 metų, kai lietuviškos spaudos draudimas buvo panaikintas. Tai knygnešių, daraktorių, paprastų žmonių ir inteligentų pergalė, rašoma pranešime spaudai.

Prezidentės teigimu, šių dienų iššūkiai reikalauja tokio pat atsakingų ir sąmoningų piliečių susitelkimo. Sparčiai kintančiame pasaulyje, kai popierinę knygą keičia elektroninė, o rašiklį - kompiuterio klaviatūra, išsaugoti švarią kalbą, tikrą mąstymą ir kūrybingumą yra gyvybiškai svarbu.

Prezidentė apdovanojo nugalėtojus, išrinktus 3 kategorijose: suaugusiųjų, moksleivių ir užsienio lietuvių, pasveikino aktyviausiai dalyvavusias klases.

2014 m. raštingiausios Lietuvos gyventojos apdovanojimą pelnė Rūta Norkutė, Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto kompiuterinio modeliavimo programos magistrantūros studijų pirmo kurso studentė.

Antrus metus iš eilės raštingiausia moksleive pripažinta Milda Jundulaitė, Vilniaus licėjaus vienuoliktos klasės mokinė.

Raštingiausios užsienio lietuvės apdovanojimas atiteko Strasbūre gyvenančiai Ingridai Kruopštaitei, o Vilniaus licėjaus 2A klasė pripažinta raštingiausia klase Lietuvoje.

Iš viso 2014 m. nacionalinį diktantą rašė daugiau nei 7 tūkstančiai žmonių, t. y dvigubai daugiau nei pernai.