Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Aplinkosaugininkai išsiruošė į užtvertas paežeres

BNS 2015.09.08 13:45

Trečiadienį Lietuvoje pradėti reidai, kurių metu aplinkosaugininkai tikrins, ar vandens telkinių pakrantėse tvoros nėra pastatytos pažeidžiant reikalavimus.

Trečiadienį Lietuvoje pradėti reidai, kurių metu aplinkosaugininkai tikrins, ar vandens telkinių pakrantėse tvoros nėra pastatytos pažeidžiant reikalavimus.

Kaip pranešė Aplinkos ministerijos Visuomenės informavimo skyrius, akcija „Tvora“ apims visus Lietuvos regionus. Jos metu per 130 pareigūnų iš regioninių aplinkos apsaugos departamentų planuoja patikrinti daugiau kaip 170 vandens telkinių ir daugiau nei 700 privačių valdų.

Pasak aplinkos ministro Valentino Mazuronio, ministerijos tikslas nėra bausti pažeidėjus ar papildyti valstybės biudžetą – sklypų savininkams siūloma geranoriškai susitarti ir padaryti pakrantes prieinamas visiems.

Aplinkos ministerija taip pat primena, kad nuo gegužės 1 dienos padidintos sumos, skiriamos už gamtai padarytą žalą: pažeidėjai baudžiami už savavališką pakrančių užtvėrimą, kuris turi įtakos ir kraštovaizdžiui, ir ekologijai, pavyzdžiui, apsunkina gyvūnų migraciją.

Pareigūnai, nustatę pažeidimą, įpareigoja asmenis jį pašalinti ne ilgiau nei per du mėnesius. Nesilaikant šio termino, žala aplinkai skaičiuojama po 500 litų už kiekvieną tvoros metrą. Jei pažeidimai nebus pašalinami ir toliau, kas mėnesį žalos aplinkai dydis bus skaičiuojamas pridedant po 500 litų už kiekvieną metrą, t.y. antrą mėnesį žala sieks 1000 litų, trečiąjį – 1500 litų už tvoros metrą.

Aplinkos apsaugos kontrolės pareigūnai per 2013 metus bei šių metų sausį–vasarį iš viso patikrino 699 vandens telkinių pakrantes. Nustatyti 33 nelegalūs užtvėrimai prie vandens telkinių, dauguma pažeidimų buvo pašalinti.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi