Lietuvoje

2015.09.08 13:45

L. Graužinienė: balsavau už naują prezidentą

BNS 2015.09.08 13:45

Seimo pirmininkė Darbo partijos vadovė Loreta Graužinienė, trečiadienį dalyvavusi išankstiniame prezidento rinkimų balsavime Vilniaus miesto savivaldybėje, sakė savo balsą atidavusi už naują prezidentą.

Seimo pirmininkė Darbo partijos vadovė Loreta Graužinienė, trečiadienį dalyvavusi išankstiniame prezidento rinkimų balsavime Vilniaus miesto savivaldybėje, sakė savo balsą atidavusi už naują prezidentą.

Ji taip pat tvirtino tikinti, kad antrasis rinkimų turas įvyks ir jame dalyvaus būtent Darbo partijos kandidatas.

„Nežinau, ar galiu dabar atsakyti, nes tai būtų agitacija, bet tikiu, kad tai bus Artūras Paulauskas“, – sakė L. Graužinienė.

Ji taip pat tvirtino, kad išankstiniuose rinkimuose dalyvavo, nes sekmadienį žada dalyvauti renginyje – dviračių žygyje į Europos parką, tad balsuoti negalės.

L. Graužinienės manymu, rinkėjų aktyvumas šiemet bus mažesnis nei prieš penkerius metus. Tačiau ji sakė neabejojanti, kad antrasis rinkimų turas įvyks.

„Penkerių metų kadencija baigiasi ir Lietuvos žmonės turi dar kartą apsispręsti naujajai penkerių metų kadencijai (...). Jei antrus rinkimus išrinktumėme (prezidentą) per pirmąjį rinkimų ratą, suabejočiau demokratija Lietuvoje“, – sakė ji.

L. Graužinienė taip pat sakė, kad sprendimas įtraukti į A. Paulausko rinkiminę agitaciją ir politinių oponentų pasisakymus yra kandidato rinkimų štabo sprendimas, o ji pati, kaip partijos pirmininkė, nedalyvauja rinkimų štabo veikloje.

Lietuvoje prezidento rinkimuose varžosi septyni kandidatai: socialdemokratas europarlamentaras Zigmantas Balčytis, antros kadencijos siekianti šalies vadovė Dalia Grybauskaitė, Darbo partijos atstovas parlamentaras Artūras Paulauskas, parlamentaras Naglis Puteikis, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Ignalinos meras Bronis Ropė, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos lyderis europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis, Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas.

Prezidento rinkimai Lietuvoje vyks sekmadienį.

Rinkimuose balsuoti iš anksto gali rinkėjai, kurie rinkimų dieną negali atvykti balsuoti į rinkimų apylinkę. Balsavimas iš anksto vyks trečiadienį ir ketvirtadienį nuo 8 iki 20 valandos savivaldybių pastatuose, taip pat trečiadienį ir ketvirtadienį bus tęsiamas balsavimas specialiuose paštuose.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.