Lietuvoje

2012.09.03 10:34

Iškilminga pirmąja pamoka prasidėjo mokslo metai

Klaipėdoje pirmadienio rytą pirmąja pamoka Lietuvininkų aikštėje iškilmingai prasidėjo mokslo metai uostamiesčio mokyklose.

Klaipėdoje pirmadienio rytą pirmąja pamoka Lietuvininkų aikštėje iškilmingai prasidėjo mokslo metai uostamiesčio mokyklose.

Pirmoji pamoka šalia Martyno Mažvydo skulptūros – jau daugybę metų gyvuojanti tradicija. Ir šiemet ji suvienijo visų mokyklų pirmokėlius bei abiturientus. Ir vieniems, ir kitiems ši rugsėjo 1-oji – ypatinga. Pirmieji neslėpė ašarų ir kniaubėsi į mamų sijonus. Nejauku ir gėles nešti mokytojams bei miesto vadovams, nejauku ir prie vyresnių gimnazistų stovėti. Gėlės, džiaugsmo ašaros ir sveikinimo žodžiai lydėjo ir šią Mokslo ir žinių šventę.

Šiemet Klaipėdoje pirmą klasę lankyti pradėjo 80 vaikų daugiau nei pernai. Iš viso į pirmą klasę išsiruošė 1550 vaikai. Tačiau bendra statistika liūdinanti. Uostamiestyje šiemet mokysis 600 vaikų mažiau nei praėjusiais mokslo metais. Iš viso šis mokslo metų pradžios skambutis nuskambėjo 18 440 moksleiviams. Anot Klaipėdos savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjos Laimos Prižgintienės, moksleivių uostamiestyje mažėja nuosekliai, nebe taip stipriai.

Mieste veikia 102 švietimo įstaigos, atsirado du nauji privatūs darželiai. Yra 12 gimnazijų, viena vidurinė ir 9 progimnazijos. Duris atvėrė ir Klaipėdos licėjus itin gabiems vaikas.