Lietuvoje

2014.05.07 12:24

Tiltas per Kuršių marias: klaipėdiečių nuomonės išsiskyrė

Aušra Pilaitienė, lrytas.lt2014.05.07 12:24

Daug aistrų keliantis sumanymas statyti tiltą per Kuršių marias audrina Klaipėdos gyventojus. Jų nuomonės dėl šio statinio išsiskyrė, rašo „Lietuvos rytas“.

Daug aistrų keliantis sumanymas statyti tiltą per Kuršių marias audrina Klaipėdos gyventojus. Jų nuomonės dėl šio statinio išsiskyrė, rašo „Lietuvos rytas“.

Klaipėdoje surengtoje antrojoje visuotinėje apklausoje dalyvavo 3080 gyventojų.

Savivaldybės vadovai džiaugėsi, kad savo nuomones aktualiais uostamiesčiui klausimais išsakė beveik dvigubai daugiau žmonių negu pernai, kai atsakymų sulaukta tik iš 1,21 procento balsavimo teisę turinčių klaipėdiečių – 1640.

Gal balsuotojų gretas padidino ir tai, kad šiemet ištaisyta klaida ir žmonių nesiteirauta dėl to, ko pakeisti nebegalima, nes projektai jau įgyvendinami. Šįkart pateikti šeši klausimai tik apie ateities sumanymus.

Paklausti, ar pritartų mokamo tilto per Kuršių marias prie Tarptautinės jūrų perkėlos statybai, pusė pasisakė prieš tokį sumanymą. 40,36 proc. klaipėdiečių tokiems planams pritarė, likusieji neturėjo nuomonės.

Net du trečdaliai pasisakiusių nenori, kad pastačius naują tiltą būtų uždaryta naujoji keltų perkėla iš Klaipėdos į Smiltynę.

Klaipėdiečiai stojo piestu prieš sumanymus Melnragėje, prie Šiaurinio molo, plėtoti naftos pramonę. Prieš pasisakė 70,58 proc. žmonių.

Pusė apklausos dalyvių nusiteikę prieš leidimą lauko kavinėms senamiestyje dirbti naktimis. Žmonės mano, kad savivaldybė neturėtų remti privačių sporto klubų. O ar reikia mieste seniūnijų, prie bendros nuomonės neprieita – balsai pasiskirstė po lygiai.

Savivaldybės vadovai džiaugiasi, kad antroji apklausa parodė, jog klaipėdiečių bendruomeniškumas didėja – joje dalyvavo beveik dvigubai daugiau žmonių.

Vis dėlto priimant sprendimus nebus galima remtis atsakymais, nes tai tik labai mažos dalies gyventojų (2,31 proc.) nuomonė.

Bet esą vis vien svarbu tai žinoti, o visiškai nereaguoti būtų neišmintinga ir nebrandu. Juo labiau kad apklausose dalyvauja pilietiškiausieji.

Pernykštė apklausa įžeidė

Po pernykštės apklausos taip ir nepaaiškėjo, kaip reikėtų vadinti per Klaipėdą tekančią upę – Dane ar Dange.

Apklausoje dalyvavę 826 klaipėdiečiai upę norėjo vadinti Dange, 728 – Dane, o 85 neturėjo nuomonės.

Per pusę pasiskirstė ir Suskystintųjų gamtinių dujų terminalo įrengimo prie Kiaulės Nugaros šalininkai ir priešininkai.

Bet toks klausimas daugelį įžeidė – juk jau seniai nuspręsta, kad terminalas čia bus. Bet dėl daugiaaukščių namų statybos Melnragėje nuomonė buvo tvirta – beveik 71 proc. žmonių buvo prieš.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt