Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Pirmieji „Dovanos miestui“ lauko šachmatai – Biržuose

Zinaida Paškevičienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Biržai – pirmasis miestas, iš projekto rengėjų „Dovana miestui“, gavęs lauko šachmatus. Planuojama, kad šiai vasarai tokias dovanas gaus ir kiti miestai.

Biržai – pirmasis miestas, iš projekto rengėjų „Dovana miestui“, gavęs lauko šachmatus. Planuojama, kad šiai vasarai tokias dovanas gaus ir kiti miestai.

Biržų sporto mokyklos treneris sužinojęs, kad asociacija „Gigantiški šachmatai“  projekte „Dovana miestui“ ketina lauko šachmatus dovanoti visiems šalies miestams užsispyrė, kad biržiečiai juos gautų pirmieji.  Plastikinės šachmatų figūros yra daugiau negu pusės metro aukščio.

„Tai yra ir lengvoji atletika, nes reikia daug vaikščioti, sunkioji atletika, nes reikia figūras statyti, pripilsime smėlio pagal planą ,svers tris kilogramus, tai yra gimnastika, nes reikia lankstytis, ir proto mankšta, ir kontaktinis sportas“, – dėstė Biržų sporto mokyklos šachmatų treneris Raimondas Paliulionis.

Pasak trenerio, Estijos mokyklose pradėjus dėstyti šachmatų discipliną pagerėjo moksleivių mokymosi rezultatai.

„Reikia skaičiuoti, kūrybingam reikia būti, pradėjau žaisti dėlto, kad mane išmokė senelis, kai buvau maža“, – pasakojo Lietuvos šachmatų čempionė Kamilė Rauckytė.

„Sėlos“ muziejaus vadovai sutiko, kad lauko šachmatai būtų pastatyti muziejaus kieme. Pasak jų, pirmą kartą šiame krašte šachmatai rašytiniuose šaltiniuose buvo paminėti 1618 metais, kai Kristupas Radvila, restauruodamas biržų tvirtovę, užsakė meistrams stalelį vargonėliams, o paviršių paprašė padaryti kaip šachmatų lentą.

„Turim mobilią lentą, kurią galėsime padėti kur norime, o vėliau planuojame rekonstruoti tvirtovės aikštę ir planuojam įrengti stacionarią šachmatų aikštelę“, – sakė „Sėlos“ muziejaus direktoriaus pavaduotoja Edita Landsbergienė.

Pirmoji partija lauko šachmatais bus sužaista gegužės 17-ąją per Muziejų naktį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.