Lietuvoje

2014.05.06 17:12

Jūrų muziejus savarankiškam gyvenimui paruošė dar vieną ruoniuką

Marija Gabrienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2014.05.06 17:12

Jūrų muziejuje išslaugytas dar vienas ruoniukas. Tikimasi, kad jau vasarą guvus mažylis bus paleistas į Baltijos jūrą.

Jūrų muziejuje išslaugytas dar vienas ruoniukas. Tikimasi, kad jau vasarą guvus mažylis bus paleistas į Baltijos jūrą.

Ruoniukas Rikis kas rytą savo globėją pasitinka riaumojimu. Prieš mėnesį nusilpusį ir sužeistą į jūrų muziejų jį atnešė įstaigos „Būk mano draugas“ darbuotojai. Baltijos jūros pilkųjų ruonių jauniklis svėrė vos 14 kg – mažiau nei ką tik gimę ruoniukai. Tačiau gyvūnas po antibiotikų kurso gana greitai atsigavo.

„Sprendžiant pagal svorį, greičiausiai, mama anksti jo atsisakė. Turbūt ant galūnių buvę pūlinukai yra žaizdelės. O vaikui juk tereikia mažos žaizdelės, kad jis nustotų maitintis“, – aiškina Jūrų muziejaus Jūrų paukščių ir žinduolių skyriaus vedėjas Arūnas Grušas.

Ruoniukas labai lepinamas, skyriaus vedėjas jam prigaudo grundulų. Rikis maitinamas gyva žuvimi, kad jas išmoktų gaudyti paleistas į jūrą. Per beveik tris dešimtmečius Jūrų muziejuje išslaugytas 21 ruoniukas. Šis – 22-asis.

„Jau kelis metus mūsų ruoniukų slaugymo projektą remia Aplinkos ministerija. Ir šiais metais yra skirta iki 25 tūkst. litų ruoniukų, rastų Baltijos jūros pakrantėje, išgydymui“, – sako Jūrų muziejaus Ryšių su visuomene skyriaus vedėja Nika Puteikienė.

Baltijos jūros pilkieji ruoniai yra nykstanti rūšis, įrašyta į Lietuvos, Latvijos, Estijos, Švedijos ir Rusijos raudonąsias knygas.