Lietuvoje

2014.05.05 17:06

Nuteistieji Liaudies buities muziejuje padeda restauruoti eksponatus

Jovita Sukackaitė, LRT Televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt2014.05.05 17:06

Vykdydamas nuteistųjų užimtumo programas Kalėjimų departamentas antrus metus bendradarbiauja su Lietuvos liaudies buities muziejumi. Čia nuteistieji padeda restauruoti eksponatus, tvarko aplinką.

Vykdydamas nuteistųjų užimtumo programas Kalėjimų departamentas antrus metus bendradarbiauja su Lietuvos liaudies buities muziejumi. Čia nuteistieji padeda restauruoti eksponatus, tvarko aplinką.

Rumšiškėse vyrai padeda keramikams, taip pat dirba su medžiu – drožia ir padeda restauruoti eksponatus.

„Prieš metus į mus kreipėsi Liaudies buities muziejaus direkcija, prašydama silpnaregiams ir neregiams padaryti maketus, atsirado iniciatyvių nuteistųjų, kurie sutiko pagelbėti muziejui. Jie kruopščiai atliko pavestus darbus, nuo to kilo idėja, kad yra galimas bendradarbiavimas tarp Liaudies buities muziejaus ir pataisos namų. Tokių bendradarbiavimo ir projekto analogų Europoje nėra“, – aiškina Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos direktorius Virginijus Ceslevičius.

Pernai muziejuje dirbo 16 nuteistųjų, čia jie remontavo pastatų medinius pamatus, pagal mokomąją programą tvarkė tvoras, padėjo atlikti kitus ūkio darbus.

„Kad ir niekas jiems čia nemoka pinigų, bet jie noriai dirba. Ne vien tik pinigai yra vienintelė motyvacija, bet ir pasitenkinimas savo darbo rezultatais“, – sako Liaudies buities muziejaus direktorė Violeta Reipaitė.

„Stengiamasi nuteistuosius įdarbinti kuo įvairesnėse vietose, suteikiant jiems prasmingos veiklos ir ruošiant juos resocializacijai, integracijai ir grįžimui į visuomenę. Dažnai yra tokių atvejų tiek užsienyje, tiek ir pas mus, kad nuteistieji, dirbdami tam tikruose objektuose, bendrovėse, muziejuose, turi galimybę sugrįžti į jas po bausmės atlikimo“, – tikina Kalėjimų departamento direktorius Artūras Norkevičius.

Kalėjimo departamento duomenimis, šiuo metu apie 30 procentų nuteistųjų įtraukti į įvairias užimtumo programas.

Naujausi

20

Lietuvoje

2019.09.18 12:34

Neįgaliųjų įdarbinimą vadina 21 amžiaus vergove: įmonės lobsta valstybės sąskaita įmonėms, įdarbinusioms didžiąją dalį – 20 kartų mažesnė valstybės parama

20
17

Lietuvoje

2019.09.18 12:11

Rozova teisinasi dėl VSD pažymos: tai politinis užsakymas, sena pažyma pateikiama kaip bomba skandalo iniciatoriais vadina konservatorius; atnaujinta 12.44

17

Lietuvoje

2019.09.18 11:10

Postą palieka Šimašiaus patarėjas Zubriakovas Šimašius: abiem pusėms nusprendus, kad atėjo laikas pokyčiams; atnaujinta 11.50